Yürek parçalayan kaza

Evlerinin bulunduğu 9. kattaki balkondan düşen 3,5 yaşındaki Eymen, annesinin gözleri önünde beton zemine çakılarak feci şekilde can verdi

Yürek parçalayan kaza
Mamak'ta 13 katlı bir binada oturan Hürriyet ve Hasan Çevik çiftinin iki çocuklarının ilki olan Eymen Çevik, balkonda dengesini kaybederek düştü. 1 yaşındaki kızları Esin Ada'ya ilaç veren annenin bir anlık dalgınlığından faydalanan Eymen açık olan balkona yöneldi. Balkon korkuluklarından aşağı doğru bakan Eymen'i son dakikada fark eden anne Hürriyet Çevik'in, "Oğlum çabuk buraya gel" demesi fayda etmedi, Eymen o dakika demir korkuluklardan aşağı düştü. Gözlerinin önünde oğlu 9. kattan aşağı düşen acılı anne Hürriyet Çevik hemşire olduğu için oğluna ilk müdahaleyi kendisi yaptı.

DENİZLİ'DE TOPRAĞA VERİLECEK
Acılı anne aşağı indiğinde oğlunun cansız bedeniyle karşılaştı, kanlar içinde yerde yatan oğlunun duran nabzını geri getirmeye çalışan anne gözyaşlarına boğuldu. Çevredekilerin çağırdığı sağlık ekipleri, yerde hareketsiz yatan Eymen bebeğin hayatını kaybettiğini belirledi. Acı haber üzerine yıkılan anne ve baba gözyaşlarına boğuldu. Haberi alan Hürriyet ve Hasan Çevik'in iş arkadaşları ve akrabaları olay yerine geldi. Eymen bebeğin ölümü komşularını da derinden üzdü. Yerde hareketsiz şekilde yatan Eymen bebeği görüp üzüldüğünü dile getiren komşu Lokman Erol, anne Hürriyet Çevik'in feryadı ile mahalle halkının olayı duyduğunu söyledi. Erol, "Sabah 7'de olduğu için işe gidenler haricinde mahallede herkes uyuyordu. Anne babası her sabah erkenden kalkıp işe giderdi. Eymen'i de kreşe bırakırlardı. Kızlarına ilaç içirirken çocuk bir anda balkona çıkmış, annesi yavrucum içeriye gir demesiyle çocuk aşağı düşmüş. Anne hemen aşağı iniyor. Feryat figan bağırdı o anda. Biz de hemen dışarı çıktık. Oğluna ilk müdahaleyi kendisi yaptı. Komşuları olarak bayağı üzüldük, Allah kimsenin başına bu acıyı vermesin. Bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri, konuyla ilgili 4 saat çalışma yaptı. Çevik ailesinin, 3 buçuk yaşındaki oğullarını memleketleri Denizli'de toprağa verecekleri öğrenildi.
BİZE ULAŞIN