Bir hafta kala biletler tükendi

Bayram tatiline bir hafta kala otobüs biletleri tükendi. AŞTİ’de bulunan firma yetkilileri bir haftadır yoğun şekilde çalıştıklarını, özellikle arife günü için ek seferler düzenlediklerini belirtti

Bir hafta kala biletler tükendi
Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala AŞTİ'de hareketlilik daha da arttı. Başkentin Türkiye'ye açılan kapısı AŞTİ'de bayram yoğunluğu nedeniyle biletler şimdiden tükendi. Bayramda tatile çıkmayı planlayan başkentlilerin mağduriyet yaşamaması için sefer sayılarını artıracaklarını belirten firma yetkilileri, otobüs biletlerine olan yoğun talebe yetişmek için çalıştıklarını dile getirdi.

EK SEFER KONULDU
Okulların tatil olması ve ramazan ayının da son haftasına girilmesiyle birlikte başkentliler memleketlerine ve tatil yörelerine gidebilmek için AŞTİ'ye akın etti. Günler öncesinden otobüs biletlerine yoğun ilgi olduğunu dile getiren firma yetkilisi Rıdvan Kaya, "Bayram yaz tatiliyle birleştiği için aşırı bir yoğunluk var. Vatandaşlar bayram tatilini yaz tatiliyle birlikte kullanmak istiyor. Tatil yörelerine ve özellikle Doğu Anadolu bölgesine talebin diğer bölgelere nispeten daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Biletlerimiz tükendi ancak yolcularımız mağdur olmasın diye ek seferler düzenledik" şeklinde konuştu.

"KORSANDAN ALMAYIN"
Her firmanın bayram boyunca, tahmini olarak 300-350 sefer düzenlediğini ifade eden Kaya, "Arife günü için bilet kalmadı. Vatandaşlar korsanlara karşı uyanık olmalı. Bilinmedik firmalardan bilet almak hem vakit hem de nakit kaybına neden olur. Yolcular can güvenlikleri için de korsan firmalarla yolculuk yapmasın. Gidecekleri yerlere bir iki gün geç gitsinler ama canlarını tehlikeye atmasınlar" diye konuştu.

BİLETLER ZAMSIZ
Kaya, AŞTİ'de bu yıl otobüs firmalarının zam yapmadığını, bayramlarda yolcu sıkıntısı yaşanmadığını ve ek seferler düzenlediklerini belirterek geçen yıl ile aynı fiyattan bilet sattıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN