Çocuk meclisine karne hediyesi

Çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Çocuk Meclisi üyeleri, karne heyecanının ardından Ankapark’a koştu. Çocuklar parkta gönüllerince eğlendi

Çocuk meclisine karne hediyesi
Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, yapımı devam eden dünyanın en büyük tema parklarından Ankapark'ı gezerek doyasıya eğlendi. 22. dönem çalışmalarını tamamlayan Çocuk Meclisi üyeleri, idareciler ve velileri eşliğinde otobüslerle Ankapark'a geldi. Meclis üyesi 85 çocuk, Ankapark'ta oyuncaklara binerek unutamayacakları bir gün geçirdi. Karne hediyesi olan gezide çocuklar, Ankapark'ı yakından tanıma fırsatı buldu.

Giriş kapısı önünde hatıra fotoğrafı
Yaşları 9-14 arasında değişen çocuklar, bindiklerini oyuncaklarda heyecanlı anlar yaşarken, gezi sonunda idareciler ve velileriyle birlikte "kedi orkestrası" temalı havuz ve Ankapark giriş kapısı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Geziye katılan 22. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı Ayşe Dila Karakaya, "Çok eğlendim, gerçekten çok şey öğrendim, çok mutluyum. Oyuncak uçak çok güzeldi" dedi. 11 yaşındaki Ceren Hızlı, "Ankapark'a ilk kez geldim, çok mutluyum. Burasını çok sevdim, ailemle de gelmeyi düşünüyorum" diye konuştu.

'Ankapark, hayallerimizin çok ötesinde bir yermiş, çok güzel...'
12 yaşındaki Nazmiye Gargı, "Ankapark'ı hayallerimde kurgulaya kurgulaya bitiremiyordum. Hayallerimin ötesinde bir yermiş, çok güzel" dedi. Enes Burak Atay, "Çok güzel eğlendik, oyuncak uçağa bindik. Güzel bir gezi oldu. Ankapark'ı tanıma fırsatı buldum. Ailemle birlikte gelmek istiyorum" derken, 10 yaşındaki Yunus İnci ise, "Çok güzel, eğlenceli bir yer burası. Herkese tavsiye ederim. Tekrar gelmeyi düşünüyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN