Kariyer’in bilim-sanat şenliği bu yıl daha büyük ilgi gördü

Kariyer Koleji’nde geleneksel olarak yapılan Bilim ve Sanat Şenliği, bu yıl daha büyük ilgiyle karşılandı. Ulusal Robot Yarışması’na 43 yarışmacı katılırken, birinci Kariyer Koleji’nden çıktı

Kariyer’in bilim-sanat şenliği bu yıl daha büyük ilgi gördü
Kariyer Koleji, bünyesinde kurduğu atölyelerle öğrencilerinin teknolojiyle iç içe, yaparak ve yaşayarak öğrenme anlayışı çerçevesinde, eğitim sürecini devam ettiriyor. Bu anlayış ile geleneksel olarak gerçekleştirilen "Bilim ve Sanat Şenliği" bu yıl da yoğun katılımla ve coşkulu bir şekilde tamamlandı. Mehteran Takımıyla açılışı yapılan şenliğin girişinde rengarenk çalışmalarıyla görsel sanatlar sergisi ve okul robotu, ziyaretçileri karşıladı. Görsel ve seramik ürünlerinin bir kısmının sergilendiği stantlar ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

DENEYLERE İLGİ YOĞUNDU
Öğrencilerin yıl içerinde yaptığı bazı çalışmalarının sergilendiği şenlikte; farklı alanlarda gerçekleştirilen bilimsel deneyler, yüz farklı öğrenci tarafından ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Her yaş seviyesine hitap eden bu deneyler katılımcıların yoğun ilgisini çekti. Patlayan gazlar, yapay yanardağ, devasa köpükler, kimyacının kibriti, mor bulut, patlayan şeker, doğal ışık çalışmaları, patatesten elektrik üretimi, cisimleri batırmayan nişasta havuzu vb. gibi deneyler bunlardan bazılarıydı. "Hayallerimi Kariyer'le Üretiyorum" sloganıyla yola çıkan 3D Kulübü öğrencileri, hayal ettikleri birbirinden ilginç tasarımları 3D yazıcılar ile somut birer ürün haline getirdiler. Geleceğin teknolojisi olarak görülen 3D yazıcılarla henüz ilkokul çağında tanışan öğrenciler, tasarım programlarını da öğrenerek kendi oyuncaklarını, hediyelerini üretmenin mutluluğunu yaşadı. Lazer teknolojisini de kullanan öğrenciler, çeşitli ahşap yakma işlemleriyle yaptıkları ürünleri sergiledi. Robot yarışmasına farklı illerden 43 yarışmacı katılma hakkı kazandı. Birinciliği Kariyer Koleji öğrencileri Hasan Yörük ve Deniz Arat Albayrak elde etti.
BİZE ULAŞIN