Simit hurma ve ayranla iftar

Hacı Bayram Veli Camisi’nde bir araya gelen gençler, simit, hurma ve ayranla iftar yaptı. İftarda Kuran tilavetinden sonra Müslümanlar için dualar edildi

Simit hurma ve ayranla iftar
Sabah Namazı Devrimi Hareketi'nin 3 yıldır düzenlediği "Ümmet İftarı" isimli etkinlik kapsamında 500'ü aşkın genç, Hacı Bayram Veli Camisi'nde buluştu. İftar öncesi gençlere hitap eden gazeteci yazar Adem Özköse, açların halini anlamak için lüks sofralardan uzak durularak özellikle simit, hurma ve ayranla iftar yapıldığını anlattı. Geçen hafta İstanbul'da Ayasofya Camisi önünde düzenlenen iftara, bin 500 kişinin katıldığını belirten Özköse, bu sayının her geçen yıl arttığını, gelecek yıllarda "Ümmet İftarı"na devam edeceklerini söyledi.

'GÖNÜL SOFRASI'
Özköse, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Burası ümmet iftarı ve sofrasıdır. Bu akşam ramazanda bir kereliğine de olsa simit, hurma ve ayranla iftar yapmak için buradayız. Belki bugün diğer günlerdeki gibi midelerimiz dolmayacak ama bu sofra gönül sofrasıdır, gönlümüzü doyuracağız. Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizi daha iyi anlayacak ve hatırlayacağız. Bundan sonraki yıllarda da devam edecek bu iftarlarımızda bir araya gelelim ve şu an yanımızda oturan kardeşlerimizle tanışalım, kardeş olalım. Kardeşlik, edebiyatı yapılmaması gereken önemli bir konudur. Müslümanlar olarak, Türkiye'de kardeş olmayı başaramazsak Mısır'da, Gazze'de ve Suriye'deki Müslümanlarla kardeş olmamız mümkün değildir. Öncelikle kendi aramızdaki kardeşliğimizi tesis etmemiz gerekiyor." İftar programında Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Mısır, Suriye, Gazze ve diğer yerlerde yaşayan Müslümanlar için dualar edildi.
BİZE ULAŞIN