Termal tesisler bayramda yüzde 100 doluluk bekliyor

Termal tesisler ramazanda beklenen doluluğa ulaşamadı. Tatil, yüzde 100 doluluk beklentisiyle tesis sahiplerini umutlandırdı

Termal tesisler bayramda yüzde 100 doluluk bekliyor
Ramazanda beklenen doluluğa ulaşamayan termal tesisler, bayram ile birlikte yüzde 100 doluluk bekliyor. Türkiye'nin en büyük termal tesislerinden Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde kurulu Sanitas Termal Otel'in Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Düzçekiç, genelde muhafazakâr kitlenin tercih ettiği termal tesislerin, ramazan aylarını yeterli müşteri olmadığı için genelde yenilenme dönemi olarak geçirdiklerini kaydetti. Düzçekiç, bu yıl okulların kapanması ve yaz başlangıcına denk gelen bayramı, uzun ve bereketli bir tatil sezonunun başlangıcı olarak gördüklerini ifade etti. Kaplıcanın farklı bir tutku olduğunu da ifade eden Düzçekiç, "Kaplıca çok önemli bir kitlenin stresten arınma, kendini yenileme mekânıdır" dedi.

"CİDDİ TALEPLE KARŞILAŞTIK"
Düzçekiç şöyle konuştu: "Biz de su kalitesinin en iyi olduğu yörelerden Kozaklı'da en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Biz ve bizim gibi tesisler kış döneminden kalan tüm eksikleri ramazanda giderme yoluna gittik. Sanitas olarak yeni sezona hazırız. Rezervasyonlar bayramda yüzde 100 doluluğa ulaşacağımızı gösteriyor. Bayram sonrası da ciddi taleple karşı karşıyayız."
BİZE ULAŞIN