Cadde ortasında gündüz vakti linç

Ulus’ta bir gece kulübünde aşçılık yapan Musa Köse, sabaha karşı iş çıkışı 1’i polis 3 kişi tarafından öldüresiye dövüldü. O anda oradan geçen bir tanıdığı canileri durdurdu. Mahkeme üç zanlıyı da tutukladı

Cadde ortasında gündüz vakti linç
Olay sabaha karşı Ulus Çankırı Caddesi'nde meydana geldi. Buradaki gece kulüplerinden birinde aşçı olan Musa Köse, (47) iş çıkışı evine gitmek için otobüs durağına yürürken, henüz belirlenemeyen bir nedenle 1'i polis 3 kişinin saldırısına uğradı. Tekme tokat yerde sürüklenen, bacağı kırılıp burun kemiği çatlayan Musa Köse'ye uygulanan şiddet güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

"ORUCUM BOZULUR" DEDİ
Saldırganlara müdahale ederek Musa Köse'nin, hayatta kalmasını sağlayan Mehmet Hacı Koyun, "Sabah 5-6 arası işten çıktım. Caddede bir ses duydum ve sesin geldiği yere baktığımda 3 kişinin bir kişiyi dövdüğünü gördüm. Dövülen kişi bana ismimle hitap edince tanıdık olduğunu anladım. Benden yardım isteyince ellerinden aldım ve ambulans çağırdım. Bu sırada hala saldırmaya devam ettiler" dedi. Dövülen kişinin bir gece kulübünde aşçılık yaptığını belirten Mehmet Hacı Koyun, şunları söyledi: "Gariban bir insan. Bir süre sonra polisler geldi ancak karşıdan izlemekle yetindiler. Gelip olaya müdahale etmediler. Vuran kişilerden biri de polis. Daha önceden gördüğüm biri ancak samimiyetim olan biri değil. Gece çalıştığım için buraya gelen çoğu kişiyi tanırım. 'Gariban bir adama neden vuruyorsunuz' dediğimde bıraktılar. 'Sarhoştu bize takıldı' dediler. Ben de gariban biri olduğunu alkol kullanmadığını söyledim. Hatta çevredekilerden su istediğimde, 'Orucum bozulur su içirmeyin bana' dedi. Oruçluymuş bir yudum su içiremedik." Olaydan sonra kaldırıldığı hastanede ameliyat edilen ve 45 gün 'iş göremez' raporu alan Köse, neden saldırdıklarını bilmediğini belirterek, şunları anlattı: "Saat 05.00-05.30 arası işten çıktım. Dolmuş gittiği için otobüs durağına yürümeye başladım. Önümde yürüyen bir çöpçü vardı. 'Dursana lan' diye ona seslendiler sandım. Ben yürümeye devam edince ensemden yakaladılar. Bana vurmaya başladılar. Hacı arkadaşımız olmasa beni öldüreceklerdi. Bacağımı kırdılar. Yerde süreklerken ha bire vurdular. Ben can havliyle 'Ne isterseniz vereyim' dedim. Ancak hiçbir şey demeden vurmaya devam ettiler. Bir ara yol kenarındaki aracın bagajını açtılar. 'Beni bagaja koyup bir yere atacaklar' diye düşündüm. Sonra ambulans geldi. Hastaneye götürdüler. Orada sol bacağımın kırık olduğunu söylediler. Burun kemiğimin kırık olduğunu söylediler." Köse, saldırganlardan şikayetçi olduğunu söyledi.

OLAY BİR ANLIK REFLEKSMİŞ!
Olay sonrası gözaltına alınan şüphelilerden S.K.'nın, Emniyet Müdürlüğü Korumalar Şube Müdürlüğü'nde polis olduğu ve kardeşi S.K., kuzenleri U.T. ile bir gece kulübünde eğlendikleri belirtildi. Sorgudaki ifadelerinde şüphelilerden S.K. olayın 'bir anlık refleks' sonucu meydana geldiğini söyledi. Diğer iki şüpheli ise suçlamayı kabul etmeyerek, kendileri dışında gelişen bir kavgayı ayırmak istediklerini ileri sürdü. İşlemlerin ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları 7'nci Sulh Ceza Hakimliği'nce "Hayati tehlike geçirecek ve kemik kırıklığı oluşturacak şekilde kasten yaralama" suçuyla tutuklandı.
BİZE ULAŞIN