Kahramanlar o günü hatırlattı

“İçimizdeki Kahramanlar” projesi kapsamında başkente gelen 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları, Türk milletinin vatan karşısında sergilediği özveriyi bir kez daha gözler önüne serdi

Kahramanlar o günü hatırlattı
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "İçimizdeki Kahramanlar" projesi kapsamında 81 ilde 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan şehit yakınları ve gaziler bu kez başkentteki iftar yemeğinde bir araya geldi. Duygulu anların yaşandığı iftar programına Atatürk Havalimanında tankların önüne yatan Metin Doğan, darbe girişimi esnasında yol üzerinde kalan tankı 5 dakikada kullanmayı öğrenen Mehmet Köse, hain darbecilerin kurşunuyla sol kolunu kaybeden Üzeyir Civan, Külliye önünde şehit düşen Cuma Dağ'ın eşi Rukiye Dağ ve oğlu Ahmet Yavuz da katıldı. İftar programına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, konuklarını "İçimizdeki kahramanlarımız" diyerek selamladı.

HAİNE GEÇİT YOK
Kılıç şunları söyledi: "15 Temmuz gecesi yapılan ihaneti görüp Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokağa çıkıp bu milletin geleceği için sokaklara döküldünüz. TSK üniformasına gizlenen onursuzlar, planladıkları ihanet karşısında milletin sokağa döküleceğini hesap edemediler. İçimizdeki kahramanlar için 'Tecrübe Konuşuyor' adlı program düzenledik. Kahramanlarımıza yaşadıklarını il il ülke ülke gezerek anlattırıyoruz ve o geceyi unutturmamaya çalışıyoruz. Bir yıldır Türkiye'nin dört bir yanında yaşadıklarınızı anlattınız. Allah razı olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun." "Bu millet asla ve asla hainlere geçit vermemiştir" diyen Bakan Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun en büyük ispatı sizlersiniz ve sizin sevdikleriniz, gazileriniz, şehitleriniz. O hain geceden sonra 16 Temmuz sabahı biz aydınlık bir Türkiye'ye ve geleceğe sahip çıktığımızı tüm dünyaya haykırdık. Bu haykırış içinde yer alan sizlerin, gaziler ve şehit yakınlarının, her birinizin bir hikâyesi var. Bu hikayeleri anlatılması gereken, hatırlanması gereken yaşanmış bir tecrübe olarak gördüğümüz için Bakanlık olarak böyle bir proje yaptık." TRT ses sanatçılarının ney dinletisi ile başlayan program Kuran tilaveti ile devam etti. Son olarak şehit yakınları ve gaziler adına şehit Cuma Dağ'ın eşi Rukiye Dağ, İçimizdeki Kahramanlar projesinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'a teşekkür plaketi takdim etti.
BİZE ULAŞIN