Kadir gecesi’nde birlik duası

BAŞKENTLİLER, İslam âlemi için en önemli gecelerden Kadir Gecesi’nde camilere akın etti. İftarın ardından camilere koşan vatandaşlar, İslam âlemi ve Türkiye’nin geleceği, birlik ve kardeşlik için dua etti

Kadir gecesi’nde birlik duası
Bin aydan daha hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi'nde Ankaralılar, camilere akın etti. Geceyi namaz kılıp, dua ederek geçirmek isteyen vatandaşlar, gecenin manevi atmosferini daha yoğun yaşamak için özellikle şehrin büyük camilerini tercih etti. İftarın ardından Kocatepe Camisi'ne koşan vatandaşlar, İslam alemi ve Türkiye'nin geleceği için dua etti. Şehirdeki pek çok caminin avlusuna stant kuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara ikramlarda bulundu.

ÇOK GÜZEL BİR DUYGU
Geceyi Kocatepe Camisi'nde geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Ayşe Kara, "Çok güzel bir duygu, Allah nice nice Kadir Geceleri yaşamayı nasip etsin herkese. Şu an burada olmak çok mutluluk verici. Ailecek geldik buraya, bebeğimizi de getirdik" diye konuştu. İftarın ardından arkadaşlarıyla birlikte manevi atmosferi yaşamak için namaza geldiğini kaydeden Menderes Ergun ise, "Tarif etmek zor. Dostlarımızla birlikte geldik, ibadetimizi yapacağız. İçimden geçenleri Allah'a dökeceğim. Arkadaşımla birlikte iftarımızı yaptık, ardından buranın atmosferinden istifade edebilmek için geldik. Bayramda da anne babamızı ziyaret edeceğiz" dedi.

VAN'DAN BİLE GELEN OLDU
Van'dan Ankara'ya gelip gecenin manevi havasını tatmak istediğini söyleyen Çetin Karakoç isimli engelli vatandaş da, "Van'dan bu geceyi idrak etmek için geldik buraya. Burayı merak ettik, çok güzel bir yer" ifadelerini kullandı. Yatsı ezanının okunmasıyla birlikte camiye akın eden vatandaşlar, Kocatepe Camisi'ni hıncahınç doldurdu. İçeride yer bulamayan bazı vatandaşlar, kapı önünde teravih namazını kıldı.
BİZE ULAŞIN