Tünelden çıkamadılar

Ankara’dan çaldıkları araçları Çankırı’da motor ve şasi numaralarını değiştirip satan hırsız çetesi çökertildi. Hırsızlar, çaldıkları araç için Ilgaz tünelini kastederek, “Tünelden geçti mi” diyordu

Tünelden çıkamadılar
Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince 4 ay süren çalışma kapsamında Ankara, Zonguldak ve Çorum'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon sonucu 7 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerin aralarında şifreli konuştukları ve başkentten çalıntı 19 ayrı aracı "change" tabir edilen yöntemle motor ve şasi numarasını değiştirerek sattıkları tespit edildi.

ÇALINTI ARAÇLAR "MARTI"
Çalıntı araçlara ve yaptıkları işlemlere çeşitli şifreler koyarak aralarında haberleşen zanlılar, "Tünel Operasyonu" ile yakalandı. Yapılan teknik takip sonucunda şahısların çaldıkları araçları Çankırı'nın Ilgaz ilçesine götürdükleri ve aralarında şifreli olarak "change" yapacakları araçlara Ilgaz tünelini kastederek "Tünelden geçti mi?" şeklinde telefon konuşması yaptıkları anlaşıldı. Şahısların çalıntı araçlara ise "Martı", change araçlara "Angut", araçları satarak dolandırıcılık yaptıkları şahıslara ise "Keklik" dedikleri öğrenildi.

MEDYUMLA GÖRÜŞÜYORLAR
Oto Hırsızlık Büro Amirliği tarafından başarılı bir operasyon sonucu yakalanan 7 zanlıdan Mahsuni E. adındaki zanlının 2006 yılından itibaren her yılın 6 ayı oto hırsızlık suçundan işlem gördüğü ve 100'e yakın oto hırsızlık kaydı bulunduğu belirlendi. Hırsızlığı profesyonelce yapan Mahsuni E.'nin Ankara'nın Çubuk ilçesinde bulunan çalıntı araç deposunu köpeklerle çevirdiği öğrenildi. Oluşturulan suç örgütünün Kastamonu ayağını oluşturan örgüt yöneticisi Kemal A. ve Erol A. isimli şahısların çalıntı araçlar yakalandıktan sonra, medyuma başvurdukları, kendilerinde olan durumu, polisin incelemesini medyumdan öğrenmeye çalıştıkları belirlendi. Çalıntı araçları satarak elde ettikleri haksız kazancı başkentteki çeşitli pavyonlarda kaşık havası oynayarak harcadıkları öğrenilen suç örgütü tünelin çıkışına gidemedi. Başarılı bir operasyon ile yakalanan zanlılar adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN