Ankara konut satışında ivme kazandı

Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal, Ankara’nın konut satışında İstanbul’la arasındaki makası kapatmaya başladığını belirterek, “Satışlar hızlanacak” dedi

Ankara konut satışında ivme kazandı
Konut satışlarında yılın ilk dört ayındaki performansı değerlendiren Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal, Ankara'nın son dönemde konut satışındaki başarısına dikkat çekti.

YÜZDE 13,7 ARTTI
Ünal, konut satışında ilk sırada yer alan İstanbul'un Nisan ayında 20 bin 66 adet ve ilk dört ayda da 76 bin 99 adetle en yüksek payı almaya devam ettiğini belirten Ünal, "İstanbul'da konut satışlarındaki artış bu yılın ilk dört aylık dönemi itibariyle yüzde 18,3'ten yüzde 17,3'e geriledi. Ankara'da ise konut satışları ülke ortalamasının çok üstünde bir artış gösterdi. Satışlar, Nisan'da yüzde 12,8 artışla 13 bin 364 adede, ilk dört ay itibariyle de yüzde 13,7 artışla 50 bin 328 adede ulaştı." dedi.

MAKAS KAPANIYOR
Ankara'nın geçen yıl ilk dört ayda yüzde 10,8 olan payı, bu yıl aynı dönemde yüzde 11,4'e çıktığını belirten Ünal, "Konut satışlarında artık Ankara ile İstanbul arasındaki makas daralıyor. Ankara'nın büyümesi bir önceki yıla kıyasla İstanbul'a göre daha iyi. Ankara konut satışında ivme kazanıyor" diye konuştu. Ankara'da kentsel gelişimin son dönemde Bağlıca bölgesine doğru kaydığına dikkat çeken Ünal şöyle konuştu: "Önümüzdeki yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarının yeri değişecek. Bu sebeple Yapracık, Bağlıca ve Elvankent'te konut ihtiyacını artıracak. Gayrimenkul satışları artmaya devam edecek."
BİZE ULAŞIN