Festival gibi bayram

Şeker dağıtan palyaçolar eşliğinde başkent sokaklarında dolaşan Başkan Gökçek çocuklara binlerce oyuncak dağıtarak bayram sevincini ikiye katladı

Festival gibi bayram
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, her bayram sürdürdüğü çocuklara oyuncak dağıtma geleneğini bu yıl da devam ettirdi. Altınpark'tan otobüsle başladığı yolculuğunda Ankaralı miniklere top ve oyuncak dağıtan Başkan Gökçek, miniklere çifte bayram yaşattı. Bayramın birinci günü Pursaklar ve Çubuk halkı ile bir araya gelen Gökçek'e eşlik eden palyaçolar ise çocuklara şeker ikram etti. Yaklaşık 3 saat boyunca otobüs üzerinden binlerce oyuncak dağıtan Başkan Gökçek bayramın ikinci gününde de başkent sokaklarında dolaşmayı sürdürdü.

BİZİ DE MUTLU EDİYOR
Bayram günleri çocuklara oyuncak dağıtma geleneğini her zaman devam ettireceklerini belirten Başkan Gökçek "Yıllardır Ramazan ve Kurban bayramlarında minik yavrularımıza çeşitli oyuncaklar dağıtıyoruz. Oyuncak dolu otobüslerle kenti sokak sokak geziyoruz. Miniklerimizin yüzüne yansıyan mutluluk bizleri de mutlu ediyor" dedi. Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı boyunca 17 ilçede çocuklar için renkli etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Bayramın birinci ve ikinci günü Evren, Şereflikoçhisar, Bala, Gölbaşı, Haymana, Polatlı, Temelli, Beypazarı, Güdül, Nallıhan-Çayırhan, Kızılcahamam ve Çamlıdere'deki çocuklara başkentin maskotu "Misket kediler" ve palyaçolarla şeker dağıtan Büyükşehir bayramın son günü ise Kahramankazan, Ayaş, Çubuk, Akyurt, Kalecik ve Elmadağ'daki miniklerle bir arada olacak.

LUNAPARK DOLDU TAŞTI
Ramazan Bayramı boyunca Gençlik Parkı'nda bulunan lunapark adeta doldu, taştı. Bayram tatilini Ankara'da geçiren vatandaşların akınına uğrayan lunaparklarda uzun kuyruklar oluştu. Çarpışan arabadan gondola kadar tüm oyuncaklara binen Ankaralılar keyifli bir gün geçirdi.
BİZE ULAŞIN