Ankara-Van oyuncak hattı

Ankaralı yardımseverlerin başlattığı ‘Mutluluğum Olsun Çocuklar’ projesi sayesinde toplanan yüzlerce oyuncak bayramda Vanlı miniklerin yüzünü güldürdü

Ankara-Van oyuncak hattı
Ankara'da yaşayan yardımsever Betül Gürkan'ın sosyal medya üzerinden organize ettiği 'Mutluluğum Olsun Çocuklar' projesi kapsamında Van'a gönderilen yüzlerce oyuncak çocuklara dağıtıldı. Van'da gönüllü olarak çalışan vinç operatörü 24 yaşındaki Mahsum Balbal ve arkadaşları Bostaniçi Mahallesi'nde 250 çocuğu sevindirdi. Oyuncak kampanyası Balbal'ın, maddi durumu kötü olan aileler için sosyal medya üzerinde çağrıda bulunmasıyla başladı. Bu çağrıya Ankara'da yaşayan Betül Gürkan karşılık verince hemen irtibata geçildi. Gürkan da yine sosyal medya üzerinden başlattığı 'Mutluluğum Olsun Çocuklar' projesi ile Türkiye'nin birçok bölgesinden yüzlerce oyuncak topladı. Toplanan bu oyuncaklar Van'a gönderilerek Bostaniçi Mahallesi'nde dar gelirli ailelerin çocuklarına dağıtıldı.

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ
Balbal, Ankara'dan Van'a gönül köprüsü kuran yardımsever Betül Gürkan'a teşekkür ederek, "4 yıldır Van'da sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alıyorum. Burada bulunan 250 öğrenciye, Betül hanımın katkılarıyla oyuncaklar ulaştırıldı. Van'da büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Umut ediyorum bu projeler, fakir öğrencilerin ihtiyaçlarını giderecek projeler olur. Temenni ediyorum ki hiç kimse bu projelere kayıtsız kalmaz ve çocukların yüzünü beraber güldürürüz" dedi.

MEKTUP YAZDILAR
Bu arada, oyuncak paketlerin içinde çıkan mektup ve notlar dikkat çekti. Oyuncağını gönderen bazı çocukların yazdıkları güzel temenniler ve bayram tebrikleri, çocukları mutlu etti. Vanlı çocuklar da kendilerini unutmayan akranlarına teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN