Şehit ailesinin gurur günü

Çocukları zehirleyen tacirleri yakalamayı milli görev sayan 15 Temmuz şehidi Emniyet Amiri Cüneyt Bursa’nın adı dev narkotik operasyonuna verildi. Şehidin eşi ve çocukları duydukları gururu SABAH Ankara’ya anlattı

Şehit ailesinin gurur günü
Geçtiğimiz hafta Ankara'da 3 bin polisin katılımı ile düzenlenen Türkiye'nin en büyük uyuşturucu operasyonuna 15 Temmuz'da Emniyet Müdürlüğü önünde TOMA'ların arasında sıkışarak şehit olan Emniyet Amiri Cüneyt Bursa'nın adı verildi. Eşinin adının böylesine önemli bir operasyona verilmesinden gurur duyduğunu belirten Emine Bursa, operasyonu gözyaşları içinde izlediğini belirtti.

BİZİM İÇİN ONUR VERİCİ
Bursa, "Gençlerin uyuşturucu belası ile zehirlenmesi eşimi derinden üzüyordu. En çok tacirlere yönelik düzenlenen narkotik operasyonları önemserdi. Yıllarca emniyet bünyesinde çalıştı ve en mutlu olduğu birim kaçakçılık şube müdürlüğüydü" dedi. Şehit eşinin çocukları çok sevdiğini, çocuklar zehir batağına düşmesin diye gece gündüz çalıştığını belirten Bursa şöyle konuştu:
"Son zamanlarda her yerde uyuşturucu madde kullanımı arttı, gençlerimizi bu bataktan kurtarmak için emniyet yetkilileri gece gündüz çalışıyor. Eşim de onlardan biriydi. En son yapılan geniş kapsamlı operasyonda eşimin adının anılması çok güzel. Eşimin adını böylesine önemli bir operasyona layık gördükleri için başta bunu düşünenlere ve operasyonu gerçekleştiren polislerimize çok teşekkür ediyorum."

BEN DE POLİS OLACIĞIM
?Babasının kahraman olduğunu ve vatanı savunurken kahraman gibi davrandığını duygulanarak anlatan şehit kızı Ceylin babası gibi polis olmak istiyor. Babasıyla sık sık ziyaret ettiği atlı polislerden biri olmayı çok istediğini belirten Ceylin, "Babam Atatürk gibi bir adam. Atatürk de yurdu düşmanlardan korurdu, benim babam da düşmanlarla çatıştı ve şehit oldu. Bence o ölmedi. O gece rüyamda baba beni bırakma diyerek sayıkladım. Onunla gurur duyuyorum" dedi.

OĞLUNUN İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ
13 aylık oğlu Kerem Doruk'un ismini değiştirdiğini söyleyen Emine Bursa "Eşimin adını yaşatmak için oğlumun ismini Kerem Cüneyt olarak değiştirdim. Oğlumuz dünyaya geldiğinde eşim Cüneyt 'ismi Kerem olsun' demişti o yüzden Kerem ismini değiştirmedim. Eşim her an yanımızda. Şehitler ölmez diyoruz ya gerçekten ölmüyorlar" dedi.
BİZE ULAŞIN