Milli irade nöbetleri büyüyor

Milli irade nöbetleri büyüyor

AK Parti İl Teşkilatı, darbeci hainlerin yargılandığı Sincan’da devam eden adalet nöbetleri için harekete geçti. Binlerce AK Partili ve Ankaralı, “Sözde değil, özde adalet” için nöbette birleşecek

FETÖ'cü darbe girişiminin beyin takımı Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin yargılandığı çatı davası olan Genelkurmay Karargah Davası için milli irade nöbetleri büyüyerek sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyarısı üzerine daha da güçlü bir şekilde sürdürülen nöbetler için yeni içerik ve program belirlediklerini belirten İl Başkanı Nedim Yamalı, "Biz adaleti CHP gibi hainlerle kol kola yürüyerek değil hainlerin gözünün içine bakarak tuttuğumuz nöbetlerle arıyoruz" dedi.

"ANALARIN YÜKÜ AĞIR GELİR "
Sincan'da çatı davasının görülmeye başlandığı günden bu yana süren nöbetler hakkında konuşan Yamalı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan sözde adalet yürüyüşüne değindi. Yamalı, "Adalet için ilk başta 15 Temmuz'da evlatları katledilen anaların gözlerine bakmalarını tavsiye ederim. Anaların yükü adalet şovmenlerine ağır gelir. Teşkilat olarak STK'ların da desteği ile hainlere karşı biz analarımızla adalet için nöbetteyiz, Sayın Kılıçdaroğlu'nu oraya da bekleriz. Öte yandan Sincan'da çatı iddianame büyük oranda tamamlandı, yakında Akıncılar duruşmaları başladı. Sincan'daki bu etkinlik ve nöbetleri il olarak organize ediyoruz. Memur- Sen sekretaryasını yapıyor. Her gün en az iki STK ile birlikte çeşitli alanlardan onlarca insan oraya nöbete gidiyor. Günlük en az 50 kişilik basın açıklamaları yapılıyor. Yine teşkilatımızdan her gün bir ilçemiz 100'den fazla kişi ile oradaki nöbetlere katılıyor" ifadelerini kullandı.

ANKARA ADALET İÇİN SİNCAN'DA
Nöbetlerin önümüzdeki günlerde büyük kitlelerle devam ettirileceğini vurgulayan Yamalı, "Gittikçe artan bir nöbet olacak. Belediyeler destek veriyor, her belediye başkanına haftada iki kez ziyaret etme görevlendirmesi yaptık. Nöbetlerimizde yenilenmeler, içerikler olacak. Daha fazla insan davaları takip edecek, oradaki nöbetler artarak büyüyecek" dedi. Yamalı, "FETÖ mağduru vatandaşlarımıza manevi destek veriyoruz. Avukat arkadaşlar, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çadırları vs. ile de hizmet veriliyor" şeklinde konuştu.'DEMOKRATİK BİR NÖBET OLACAK'
AK Parti olarak davanın en büyük tarafı olduklarına vurgu yapan Yamalı, "Biz il olarak oradayız çünkü bu davaların 1960'taki Menderes'in davasından, 28 Şubat'taki mahkemelerden bir farkı yok. 15 Temmuz'da 250 şehit vermiş bu milletin davası" dedi. Yargılamalar bitene kadar davaların takipçisi olacaklarını söyleyen Yamalı, "Oraya gitme amacımız mahkemeye baskı değil, davanın tarafı olduğumuzu göstermek. Yüzlerce AK Parti üyesi gazi oldu. Biz zaten 15 Temmuz ihanetinin bu açıdan da mağdurları olan bir partiyiz. Orada bir eylem, bağırıp, çağırma değil de hukuki açıdan sınırları çizilmiş demokratik bir nöbet olacak. Basın açıklamalar yapacağız, kararlardan duyduğumuz memnuniyet ve memnuniyetsizliği bültenler aracılığıyla dile getireceğiz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN