Bulgaristan’da altın peşindeler

Bulgaristan’da altın peşindeler

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 02.07.2017
Sofya'da yarın başlayıp, 10 Temmuz'a kadar sürecek olan şampiyonada, 29 ülkeden 237 sporcu ringe çıkacak. Şampiyonaya yıldızlarda 13, gençlerde 10 olmak üzere toplam 23 milli sporcu katılacak. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, "Kadın boksunda yıldız ve genç kategorilerinden itibaren yetişen oldukça başarılı bir nesil var. İnşallah, bu çocuklarımız üzerlerine koyarak spor hayatlarına devam edecekler. Bulgaristan'da mümkün olan en fazla sayıda madalyayı kazanmayı hedefliyoruz. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi. Bulgaristan'da madalya mücadelesi verecek ay-yıldızlı sporcular şöyle:
Gençler: Hamide Yavuz, Beyza Saraçoğlu, Ayten Çumentor, Havanur En, Çağla Aluç, Canser Oltu, Ayşegül Sağır, Selma Karakoyun, Makbule Uysal, İrem Uzun.
Yıldızlar: Melikenur Güneş, Hatice Akbaş, Kardelen Çinkaya, Özgenur Yıldız, Arife Yeliz Altın, Rumeysa Ataş, Gözde Nur Sönmez, Gülcan Arga, Nagihan Keskin (66 kilo), Ece Manavoğlu (70 kilo), Duygu Öztürk (75 kilo), Sena Erdoğan (80 kilo), Büşra Işıldar (+80 kilo)
BİZE ULAŞIN