Berber ustasından üç boyutlu resim

Berber ressam Emrah Doğan, Keçiören Belediye Başkanı Ak’ın teklifi üzerine açılışa hazırlanan Ihlamur Vadisi’nin duvarına da üç boyutlu resim yaparak hayaline ulaştı

Berber ustasından üç boyutlu resim
Keçiören Kuşcağız Mahallesi'nde bir berber dükkanı ama daha çok üç boyutlu bir resim sergisini andırıyor. Bu berbere giren önce dükkanı dolaşıyor ardından fotoğraf çekiliyor. Bu berber dükkanının ve aynı zamanda Türkiye'de bir ilk olan duvarlardaki bu üç boyutlu resimlerin sahibi olan Emrah Doğan'ın dükkanı. Doğan, Türkiye'de tek olma özelliğini taşıyan bu resim sanatını, bu sanata giriş hikayesini, mücadelesini ve hayallerini Sabah Ankara'ya anlattı. Üç boyutlu resimle daha çocukken tanıştığını belirten Berber Doğan, "Berberlik işine girince ara vermek zorunda kaldım. Ama kendi dükkanımı açtıktan sonra tekrar çizimlerime devam etmeye başladım" dedi. Yaptığı üç boyutlu resimlerin Türkiye'de bir ilk olduğunu ifade eden Doğan, "Yurtdışında bu konuda ilham aldığım kişi Amerikalı sokak sanatçısı Kurt Wenner. Çünkü maalesef bu sanatı Türkiye'de yapan bir kişi yok. Sürekli yurtdışındaki çalışmaları takip ediyorum. Filipinlerde bu sanatla ilgili bir müze var. 6-7 sene önce Kurt Wenner Türkiye'ye çizim yapmaya geldiğinde neden Türkiye'de de olmasın, böyle birisi çıkmasın diye sordum kendime. Ve bunlardan ilham alarak kendi kattıklarımla dükkânıma daha farklı üç boyutlu resimler yapmaya başladım. Gelen müşteriler tıraştan önce resimlere bakıyorlar, fotoğraf çekiliyorlar. Bir süre sonra bu konuda teklifler de gelmeye başladı. Daha önce beş yıldızlı otellerin duvarlarını çizmiştim" diye konuştu.

BAŞKAN AK GELDİ HAYALİ GERÇEK OLDU
Bir gün dükkanına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın gelmesiyle büyük bir heyecan yaşadığını anlatan Doğan, "Belediye Başkanımız dükkanımı gezdi. Üç boyutlu resimleri çok ilginç buldu. Başkan Ihlamur Vadisi'ne resim çizmemi istedi. Vadide çizdiğim resim ise bir manzara resmi, ucunda bir kayık var ve üç boyutlu motifler, süslemeler içeriyor. Hep Ankara'da dükkânımın dışında bir yerde sanatımı icra etmek ve onu sunmak istemiştim. Bu isteğim hayalim gerçek oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN