Şehitler için bisiklet turu

Şehitler için bisiklet turu

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde çalışan 4 sağlık personeli, 15 Temmuz şehitleri anısına başlattıkları bisiklet turunun Çanakkale’de son bulacağını belirtti

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 09.07.2017
15 Temmuz şehitlerini unutmadıklarını göstermek için Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde çalışan 4 sağlık personeli Konya'dan 1 Temmuz'da başlattıkları bisiklet turu ile Ankara Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığı'na geldi. Personelin, bisikletle 15 Temmuz şehitlerini ziyaret edip, kabirlerinden toprak alarak devam ettikleri turun son durağı Çanakkale Şehitliği olacak ve 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerinden aldıkları toprakları Çanakkale Şehitliği'ne bırakacaklar.

'TOPRAKLARIN KİLİDİ VURULDU'
15 Temmuz şehitleri için 770 kilometre yol kat eden personelden Mehmet Nurettin Uyar, "15 Temmuz şehitlerimiz için tertip edilmiş bu tur 19 gün sürecek. Turumuzda 15 Temmuz şehitlerimizi ziyaret ediyoruz. Kabirlerinden toprak alıyoruz. Şehit ailelerimizi ziyaret ediyoruz, Cumhurbaşkanımıza iletilmek üzere şehit ailelerimizin duygu ve düşüncelerini içeren bir mektup alıyoruz. 19 günün sonunda aldığımız toprakları Çanakkale'deki şehitlerimize vereceğiz. Bizim için Çanakkale çok önemli, Çanakkale'de bu toprakların kilidi vuruldu. 15 Temmuz'da kilidi kırmak istediler. 249 şehidimiz ve yüzlerce gazimiz buna müsaade etmedi. Bundan sonra da etmeyecek. Bunu bütün dünyaya gösterdik. Halk sağlığına bağlı 3 kişi ve eski milli bisikletçi olmak üzere ana ekip 4 kişiyiz ve gittiğimiz illerdeki bisikletçiler de bize eşlik ediyorlar. Ankara'da bizi Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay karşıladı" ifadelerini kullandı. Kafile daha sonra Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı makamında ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN