Kazan’da ele geçirilen hint keneviri 4 bin 500 köke ulaştı

Kahramankazan’da üç gün süren operasyonlarda ele geçirilen hint kenevirinin piyasa değeri yaklaşık 7.5 milyon TL. Bir kişi gözaltında

Kazan’da ele geçirilen hint keneviri 4 bin 500 köke ulaştı
Ankara'da son yılların en büyük hint keneviri operasyonu genişletildi. Kahramankazan'da polisin yaptığı operasyonlarda piyasa değeri yaklaşık 7.5 milyon TL olan 4 bin 500 kök hint keneviri ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, önceki gün Aydın Mahallesi'nde Ovaçayı dere yatağında hint keneviri ekildiği ihbarı üzerine harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ele geçirdikleri 700 kök hint kenevirinin ardından araştırmalarını yoğunlaştırdı.

4 TARLA DAHA BULUNDU
Bölgeye ulaşımın zor olması nedeniyle drone ile arama yapan ekipler, İmrendi Mahallesi yakınlarında Ovaçayı dere yatağındaki ağaçlık alanda hint keneviri ekili 4 tarla daha tespit etti. Ekim için dışarıdan fark edilmeyen alanları seçen tacirlerin, hint kenevirini tarlalara uzattıkları hortum ve borularla damla sulama yöntemiyle suladıkları öğrenildi. Ekipler 3 gün süren operasyonlarda toplam değeri 7.5 milyon TL olan 4 bin 500 kök hint keneviri ele geçirdi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN