“Bir oğlum daha var, o da gider”

“Bir oğlum daha var, o da gider”

Özel Harekat Camisi şehit imamı Mustafa Yaman’ın annesi Kezban Yaman, “Acısı dün gibi taze ama yine denerlerse bir oğlum daha var o da gider” diye konuştu

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 11.07.2017
FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında bombalanan Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Özel Harekat Camisi imamı Mustafa Yaman'ın annesi Kezban Yaman, oğlunun üzerinden çıkan eşyaları bir an olsun yanından ayırmıyor. Bartın'ın Kumluca beldesi Çubuklu köyünde yaşayan Yaman, (52) aradan bir yıl geçmesine karşın oğlunun acısının dün gibi taze olduğunu ama bir daha denemeye kalkarlarsa bir oğlu daha olduğunu onun da çekinmeden karşılarına dikileceğini söyledi.

"DÜNYAMIZIN KARARDIĞI GÜNDÜR"
Darbe girişiminin yaşandığı akşam, oğlunun yaralı veya darbecilerin elinde rehin tutulduğunu sandığını ve şehit düştüğünü eşiyle gittiği hastanede yakınlarından öğrendiğini ifade eden Yaman, "İki eli kanda olsa haber verecek bir insandı. Özel Harekat'ta bir imamın da şehit düştüğü şeklinde televizyonlarda alt yazı geçti. Hastaneye ulaşmıştık ve mahşer yeri gibiydi. Bana 'Yoğun bakımda, nefes alıyor' diyorlardı tabii inanmıyordum. Gelinimin ağabeyine 'Bana doğru söyle, oğlum nefes alıyor mu?' dedim. 'Başımız sağolsun.' dedi. Dünyam o anda yıkıldı, herkes başıma toplandı. Sonra beni eve getirdiler. Dünyamızın karardığı gün o gündür" dedi.


Kezban Yaman, şehit oğlunun cebinden çıkan 5 TL ile takkesini o günden beri saklıyor.

"KANLARI YERDE KALMASIN"
Yaman sözlerini şöyle sürdürdü: "İnşallah yavrularımızın kanı yerde kalmaz. Çocuklarımızın gözündeki yaş diner. Başka çocuklarımızın gözü yaşlı kalmasın. Anaların ciğeri dağlanmasın, gençler dul kalmasın. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Onlar insan olsaydı, bu kadar can yanmayacaktı. Allah tekrarını yaşatmasın ama ülkenin başına bir daha böyle bir şey gelse bir oğlum daha var, o da gider. Alın yazımız böyleymiş. Vatanımız sağ olsun, cümlemizin başı sağ olsun. Her kelimede içimiz yanıyor. İki sözümüzün biri o oluyor."
BİZE ULAŞIN