Şehitleri satranç turnuvası ile andılar

Kahramankazan’daki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, “Şehitleri Anma ve Demokrasi Satranç Turnuvası” gerçekleştirildi

Şehitleri satranç turnuvası ile andılar
FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan'da gerçekleştirilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında ilköğretim ve lise öğrencilerinin katılımıyla "15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi Satranç Turnuvası" düzenlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvaya, başkentte yaşayan yabancı ailelerin çocukları da katıldı.

ÖDÜLLER BAŞKAN ERTÜRK'TEN
Kahramankazan Belediyesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi. Törene Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve ilçe protokolü ile şehit yakınları ve gaziler katıldı. Turnuvada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Başkan Ertürk verdi. Başkan Ertürk, 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında böylesine anlamlı bir turnuvanın düzenlenmesinin oldukça anlamlı olduğunu belirterek, "Sizler ülkemizin geleceği ve teminatısınız. Türkiye Cumhuriyeti sizlerin omuzlarında yükselecek. Satranç gibi zihni ve beyni geliştiren bir spora gönül veren değerli yavrularımızı kutluyor ve turnuvada emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Turnuvada bazı öğrencilerin dereceye girdiğini belirten Ertürk, "İçinizden bazı arkadaşlarınız dereceye girdi, ancak turnuvaya katılan tüm öğrencilerin bizim gönüllerimizin şampiyonudur" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN