Başkentte asayiş kontrol altında

Başkentte asayiş kontrol altında

Başkentin çeşitli bölgelerinde 22 Haziran ve 6 Temmuz tarihleri arasında yapılan asayiş uygulamalarında 62 bin 600 kişiye GBT (Genel Bilgi Toplama) ile kimlik sorgusu yapıldı. Yapılan asayiş denetiminde çeşitli suçlardan dolayı kaydı olan ve aranması bulunan 208 kişi emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Mahkeme, aranma kaydı bulunan zanlılardan 163'ünü tutukladı.

6 İLÇEDE SIKI DENETİM
Edinilen bilgiler doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından 15 günlük asayiş denetimleri yapıldı. Başta Altındağ, Çankaya, Yenimahalle, Keçiören, Mamak ve Pursaklar ilçelerinde yapılan asayiş uygulamalarında aranması bulunan kişilerin yanında çok sayıda uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi.

69 ÇALINTI ARAÇ YAKALANDI
Asayiş denetimleri kişilerle sınırlı kalmadı, belirtilen ilçelerde iki haftalık sürede 24 bin 267 araç da incelendi. Trafik ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu plakası uygun olmayan, çalıntı olan, kurallara uymayan sürücülere gerekli cezalar verildi. Kontrol edilen 24 bin 267 araçtan 69'unun çalıntı oto olduğu tespit edildi. Karayolları Trafik Kanunu'na aykırılıktan 39 motosikletin yanı sıra 17 bin 503 modifiyeli araca ve 987 kişi hakkında idari işlem yapıldı.UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK
Yapılan aramalarda ayrıca 27 ruhsatsız tabanca, 1 belgeli pompalı tüfek, 18 belgesiz tüfek, 25 kurusıkı silah, 373 kesici ve delici alet, 602 değişik çapta fişek, 835 gram uyuşturucu madde, 68 uyuşturucu hap ile 7 bin 130 kaçak bandrolsüz sigara ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN