Ankara Emniyeti’nde atama heyecanı

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevinin başında hizmet veren Yaman Ağırlar ve Cihat Şerolar gibi isimler bir üs rütbeye terfi etti

Ankara Emniyeti’nde atama heyecanı
Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulu kararıyla Ankara İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde uzun süre başkente hizmet veren ve özellikle de FETÖ'cü hainlerin gerçekleştirmeye çalıştığı 15 Temmuz darbe girişiminde canı pahasına görevi başında olan polis müdürleri bir üs rütbeye terfi etti.

Ağırlar'a 1.sınıf müdürlük
Darbe gecesi Ankara İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan'ın, "Ateş eden kim olursa olsun, üniformalı filan bakılmayacak, asker masker denmeyecek, misliyle karşılık verilecek. Hangi unsurumuz olursa karşılık verecek" talimatını telsiz anonsuyla tüm birimlere duyuran Terörle Mücadele Şubesinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yaman Ağırlar, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Gölbaşı, Keçiören gibi Ankara'nın büyük ilçelerinde müdürlük ardından da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yapan, 15 Temmuz gecesi de Genelkurmay Başkanlığı önünde aktif çalışan Silah Ruhsat Şube Müdürlüğünden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cihat Şerolar, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden isimler arasında yer aldı. Şerolar, FETÖ tarafından sahte isimle usulsüz dinlenenler arasında yer almıştı. Daha önce Bütçe Şube Müdürlüğü, İkmal Şube Müdürlüğü, İnşaat Şube Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü'nden sorumlu olan, darbenin akabinde Devlet Büyüklerini Koruma Şube Müdürlüğünden sorumlu İl Emniyet Müdürü Yardımcısı olan Ergün Güngör de 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Darbe sonrası önem arz eden devlet büyüklerinin korunması ile ilgili aldığı tedbirler önem arz ediyordu. Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvetten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Yıldırım da 1. Sınıf Emniyet Müdürü oldu. FETÖ soruşturmalarında koordinasyonun sağlandığı, çatı dava için 7 örgüt raporunun hazırlandığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığında terör örgütü ile mücadelede etkin olan Başkan Yardımcısı Volkan İmişçi de 1. Sınıf Emniyet Müdürü oldu.

Eski isimler emekliye sevk edildi
Emniyet Genel Müdürlüğü emekliye sevk edilecek isimleri de belirledi. Listede bir dönem merkez teşkilatta etkili olan isimler yer aldı. Eski Personel Daire Başkanlığı görevini yapan Eyüp Kınacı ile eski Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanı Yusuf Hacı Karababa emekliye sevk edildi. Kınacı'nın yeğeninin, Karababa'nın ise kardeşinin FETÖ'cü olduğu iddia edilmişti.

Ahmet Arıbaş da bir üst rütbede
İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen, terör örgütü PKK başta olmak üzere DEAŞ, DHKP-C ve FETÖ operasyonlarının zeminini oluşturan istihbarati verilerin hazırlanması noktasında etkin olan Ahmet Arıbaş da 1. Sınıf Emniyet Müdürü oldu.
BİZE ULAŞIN