Bayrak değişimi heyecanlandırdı

Bayrak değişimi heyecanlandırdı

Ankara iş dünyası temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan 65. Hükümetin reformları hızlandıracağına inandıklarını belirtti

Ankara iş dünyası temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları Bakanlar Kurulu'nda yapılan değişikliği değerlendirdi. İşte Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, 65. Hükümet'teki yeni görev dağılımının ülkedeki istikrar ve güven ortamını daha da güçlendireceğine inandıklarını söyledi.

'İSTİKRAR GÖSTERGESİ'
Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan kabine revizyonunu olumlu karşıladıklarını belirten TESK Genel Başkanı Palandöken, "Ekonomi kurmaylarının yerini koruması ekonomide gidişatın iyi olduğunun bir göstergesidir. Yeni, tecrübeli ve icraatçı bakanların görevinde kalması esnaf ve sanatkar camiası olarak bizleri sevindirdi. Ekonomi yönetimi güven vermeye devam ediyor" dedi. ASO Başkanı Özdebir, Başbakan Binali Yıldırım'ın yeni reformlara yeni bir enerji katarak devam ederken bir yandan da 2019 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine taşıyacak bir kabine açıkladığını ifade ederek, "Değişiklerden son derece memnunuz. Mehmet Şimşek'in yerinde kalmasıyla ekonomi Mehmet Şimşek'in koordinasyonuna bırakılmış gözüküyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal üretim reformu paketinde, kanun çıkartırken sanayicisinin lehine, üretimi destekleyen müthiş kararlara imza atmıştı. Maliye Bakanı Naci Ağbal'n görevine devam etmesinden büyük bir mutluluk duyuyorum. Jülide Sarıeroğlu'nun endüstriye ilişkiler üzerine mastır yapması ve sendika tecrübesi olması sebebiyle çalışma hayatını önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Yeni kabine değişikliği mevcut politikaların devam edeceğinin teminatı, ekonomide istikrar sağlanacağının göstergesi" diye konuştu.

'İNANIYORUZ'
ATO Başkanı Baran ise, Türkiye'nin ekonomide yeni hamlelerle atılım yapacağını belirterek, "İş dünyası olarak yeni hükümetin ekonomiyi 2023 hedeflerine koşması beklentisi içindeyiz. Yapılan değişiklikle daha da dinamikleşen hükümetin ekonomimizde başlatılan reformları daha ileriye taşıyarak tamamlayacağına inanıyoruz. Türkiye 15 yıldır ekonomide ve siyasette istikrarlı bir dönem yaşıyor" dedi. MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal da Bakanlar Kurulu'nda yapılan kabine revizyonunun ülkemizin sosyal, siyasal ve ekonomik alanda kalkınma ve yükselme hızını artırması, sürdürülebilir politikaların hayata geçirilmesi açısından önemli bir değişim olduğu söyledi.
BİZE ULAŞIN