Statsız şampiyon

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde Belediye Gençlikspor, tesis imkânı olmamasına rağmen şampiyonluğu elde etti. Nağmağlup takım, yeni başarılar için çalışıyor

Statsız şampiyon
Kırıkkale 2. Amatör Ligi'nde mücadele eden Sulakyurt Belediyesi Gençlikspor, stadyumu ve antrenman sahası olmamasına rağmen lig şampiyonu oldu. Bir üst ligde oynamaya hak kazanan Sulakyurt Belediye Gençlikspor'a, ilçede antrenman yapması için harabeyi andıran bir alan gösterildi. Çalışmalarını ilçe dışında yapan takım, lig şampiyonluğunu namağlup olarak kazandı.

BİLDİK: KEÇİ GİRSE AYAĞINI KIRAR
Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Kırıkkale 2. Amatör Lig'de namağlup şampiyon olduklarını söyleyerek, "Sulakyurtumuzda saha olarak belirlenen bir alan var. Allah korusun bu alana keçi girse ayağını kırar. Ama biz tüm bu zorluklar karşısında yılmayarak Sulakyurt olarak bu yıl bulunduğumuz ligde namağlup şampiyon olduk. Şampiyon bir takımın sahası böyle olmamalı. Bu sene resmen taşıma suyu ile değirmen döndürdük. Bütün antrenmanlarımızı Kırıkkale Fikret Karabudak Stadı ve Ankara'da stat kiralayarak yaptık. Kırıkkale'den namağlup şampiyon olduk. Namağlup şampiyonuz ama stadımız yok. Sulakyurt stadımız olmamasına rağmen Kırıkkalemizin şampiyonudur" dedi. Başkan Bildik yaşadıkları bu sıkıntı karşısında Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinden destek istedi. Bildik, "Yetkililer bize destek olsun. Takımı olmayan ilçelerde dahi stat var. İlçelerimizin çok güzel statları var, ama futbol takımları yok" diye konuştu.

"SPOR ALANI YAPILMALI"
Kırıkkale'de
bugün 11 belediye içerisinolduğunu söyleyen Bildik, "Bunlardan birisi Yahşihan Belediyesi diğeri ise biziz. Herkes spor yapacak genç ararken bizim gençlerimiz spor yapacak yer bulamıyor. Bundan dolayı da Gençlik Spor Bakanlığı ve ilimiz yetkililerini sesleniyorum. Bize spor yapacak alanlar yapsınlar" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN