Tokalaşma izdihamı

Tokalaşma izdihamı

Mamak Belediye Başkanı Akgül’ün oğlu, Başbakan Yıldırım’ın nikâh şahidi olduğu düğünle evlendi. 5 bin kişinin katıldığı nikâhta adeta tokalaşma izdihamı yaşandı

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün oğlu Faruk, başkentteki rüya gibi düğünle hayatını Reyhan Demirtaş ile birleştirdi. Siyaset dünyasının önemli simalarının da katıldığı nikâh töreninde genç çiftin nikâhını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı. Furkan ve Reyhan çiftinin nikâh şahitliğini ise Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Yalçın Topçu ile Bülent Gedikli yaptı. Düğüne AK Parti ve CHP milletvekillerinin yanı sıra ilçe belediye başkanları ile çok sayıda STK başkanı katıldı.

HAYATİ NASİHAT: İTAAT ET, RAHAT ET
Davetlilerle evlilik cüzdanının kime verilmesi konusunda oylama yapan Başbakan Yıldırım, "Evlilik uzun, ince bir yol… Hemen telaşlanmayın… o yolu sizin için duble hale getirdik. Bu yolda çok güzel günleriniz olacak" dedi. Damada evliliğin sırrını da veren Başbakan Yıldırım, "İtaat et, rahat et" ifadelerini kullandı. Gelin ve damada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise çiften en az 3 çocuk yapmalarını istedi. Öte yandan Keçiören'deki düğünde Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve dünürü Murat Demirtaş davetlileri kapıda karşıladı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı nikah merasiminde kapıda adeta tokalaşma izdihamı yaşandı.
BİZE ULAŞIN