Hasta değil usta çıktı

Hasta değil usta çıktı

“Hastayım, ameliyat olacağım” bahanesiyle sosyal medyada tanıştığı üç kadından 96 bin lira dolandıran zanlı başkentte yakalandı

Sosyal medya üzerinden kadınlarla tanışıp duygusal ilişki kuran ve daha sonra ameliyat parası bahanesiyle dolandıran zanlı başkentte yakalandı. Ordu, Muğla ve Bursa'daki üç kadını farklı tarihlerde aynı bahaneyle dolandıran Serkan Demir kod adlı Muhammet Murat T., dolandırdığı paraları Ankara Ulus'taki bir bankadan çekmek isterken yakalandı. Para çekmek için vezneye geldiğinde sistemde hesabına Ordu Altınordu Polis Merkezi Amirliğince dolandırıcılıktan dolayı bloke konulduğu ortaya çıktı.

PARA YATINCA KAYBOLDU
Dolandırıcı Muhammet Murat T., Ordu'da sosyal medya üzerinden tanıştığı Büşra A.'dan hasta olduğunu ileri sürerek ameliyat parası istedi. Büşra A., para yatırmak isterken hesap bilgilerinde Serkan Demir yerine zanlının gerçek adını görüp şüphelendi. Kadın sevgilisine bu durumu sordu. T., hesaptaki ismin muhasebecisi olduğu yalanını söyledi. Büşra A. bunun üzerine T.'nin hesabına 57 bin 500 lira yatırdı. Kadının hesaba parayı yatırmasının ardından sosyal medya üzerinden ve telefonundan kadının numarasını engelleyen dolandırıcı kayıplara karıştı.
BİZE ULAŞIN