Yaz okullarında hedef 20 bin öğrenci

Yaz okullarında hedef 20 bin öğrenci

Başta 19 Mayıs olmak üzere ilçelerdeki spor tesislerinde 3 Temmuz’da başlayan spor kursları bu yıl da yoğun ilgi gördü. Spor Şube Müdürü Gürsel Uzunca, başkentte sezon hedeflerinin 20 bin öğrencinin katılımını sağlamak olduğunu söyledi

  • Ankara Başkent
  • Cuma 22.07.2017
Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Gürsel Uzunca, Ankara'da futboldan jimnastiğe kadar 26 farklı branşta öğrencilere hizmet verdiklerini belirterek eğitimlerin sadece yaz dönemiyle sınırlı kalmadığını söyledi. Yaz döneminde öğrenci yoğunluğunun fazla olduğunu, her öğrenciye ücretsiz hizmet ettiklerini belirten Uzunca, eğitim sonunda öğrencilere katılım belgesi verildiğini, başarılı ve yetenekli öğrencilerin kulüplere yönlendirildiğini dile getirdi.

140 ANTRENÖR GÖREVLİ
Yaz döneminde 13 bin öğrencinin spor yapmasına katkı sağladıklarını aktaran Uzunca, "Bu öğrencilerimize 140 tane deneyimli antrenörümüz eşlik ediyor. Hafta içi 5 gün boyunca 6-18 yaş arasındaki öğrencilerimize spor yaptırıyoruz. Bu öğrencilerimizin arasında engelli olanlar da var. Onların da bu etkinliklerden faydalanmasını sağlıyoruz. Spora yatkın ve başarılı olan öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için spor hayatlarına katkı sağlıyoruz. Şu an kayıtlarımız devam ediyor. Bu zamana kadar 13 bine ulaştık, hedefimiz 20 bin" dedi. Öğrencilere ücretsiz olarak verilen spor eğitimlerinden oldukça memnun olduğunu dile getiren veli Şaziye Tekgöz ise, "Keşke daha haberimiz olsaydı. Çocuğumu okçuluk ve yüzme kursuna gönderiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN