Alkollü kişi dereye düştü

Alkollü kişi dereye düştü

Çubuk Çayı’nın kenarında ihtiyaç gideren alkollü şahıs, dengesini kaybederek yaklaşık 4 metre yükseklikten şehrin atık sularının karıştığı dereye düştü

  • Ankara Başkent
  • Pazar 24.07.2017
Olay, gece saatlerinde Keçiören'de meydana geldi. İddiaya göre Kalaba Mahallesi Fatih Caddesi'nin yanından akan ve şehrin atık sularının karıştığı Çubuk Çayı'nın kenarındaki ağaçlık arazide arkadaşlarıyla birlikte alkol alan Erdoğan Y. (40), ihtiyaç gidermek için derenin kenarındaki istinat duvarına çıktı. Bu sırada dengesini kaybeden şahıs, yaklaşık 4 metre derinliğindeki ve şehrin atık sularının aktığı dereye düştü. Düşmenin etkisiyle yaralanan şahıs, suların içinde hareketsiz kaldı.

SEDYE İLE ÇIKARILDI
Şahsın uzun bir aradan sonra geri dönmemesi üzerine şüphelenen arkadaşları, dere kenarına gelerek Erdoğan Y.'nin suların içinde yüzüstü yattığını gördü. Yaralı şahsın arkadaşları tarafından yapılan ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralıyla iletişime geçen 112 Acil Servis ekipleri, şahsa sakin olması konusunda telkinlerde bulundu. Dere yatağına merdiven dayayarak şahsın yanına inen itfaiye erleri, yaralıyı kurtarmak için çalışma başlattı. Dere yatağına sarkıtılan sedyeye halatla bağlanan Erdoğan Y., daha sonra vatandaşların da yardımıyla yukarı çekilerek kurtarıldı. Sağlık ekipleri, çamurlar içinde dereden çıkarılan yaralıya olay yerinde ilk müdahalede bulundu. Yaralı şahıs, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından hastanede tedavi altına alındı.
BİZE ULAŞIN