Okullara kilit taşlı çevre düzenlemesi

Okullara kilit taşlı çevre düzenlemesi

Büyükşehir, okul bahçeleri ve çevresinde düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Kilit taşı, tretuvar ve bordür döşenen okullar, yaya ve trafik ulaşımına da uygun hale getiriliyor

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 25.07.2017
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Ankara genelinde 8 okulun daha çevre düzenlemesini tamamlarken, 7 okulda ise çalışmaları sürdürüyor. Öğrencilere kışlık giysi, kırtasiye ve yemek yardımları da yapan Büyükşehir, okul bahçeleri ve çevresinde de çeşitli düzenlemeler yapıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, gelen talepler doğrultusunda yapılan incelemeler sonucu ihtiyaç duyulan okul ve üniversite kampuslarında kilit taşı, tretuvar ve bordür çalışmalarıyla, okullara yepyeni ve modern bir görünüm kazandırıyor. Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, gerçekleştirilen çalışmalarla okul bahçelerinin ve çevresinin kışın çamurdan, yazın da toz topraktan kurtarıldığını belirterek, "Büyükşehir Belediyesi olarak, ihtiyaca ve talebe göre; Ankara'da tüm ilçelerdeki ilköğretim kurumlarından üniversitelere kadar okulların bahçe ve çevre düzenleme çalışmalarını yapıyoruz. Kilit taşı, tretuvar ve bordür çalışmamızla okulları modern, estetik bir görünüme kavuşturuyoruz, yaya ve trafik ulaşımı bakımından uygun hale getiriyoruz" dedi.

67 BİN METREKARE BORDÜR
Üçpınar, bu yıl gelen talepler doğrultusunda belirlenen 8 okulda daha çalışmaların tamamlandığını, 7 okulda ise çalışmaların devam ettiğini söyledi. Üçpınar, bu yıl okullarda toplam 67 bin metrekare bordür ve tretuvar çalışması yapıldığını söyledi. Vedat Üçpınar bu yıl; Mamak İlçesi'nde Abidinpaşa Anadolu Lisesi, Çubuk İlçesi'nde Aşağı Çavundur İlköğretim Okulu, Dumlupınar İlkokulu ve Ortaokulu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Etimesgut İlçesi'nde Nene Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şereflikoçhisar İlçesi'nde Baki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu, Ayaş İlçesi'nde Sadullah Paşa İlkokulu'nda düzenlemelerin bitirildiğini, Etimesgut İlçesi'nde İlhan Gerim İlkokulu, Pursaklar İlçesi'nde Ülker İlkokulu, Kalecik İlçesi'nde Cumhuriyet İlkokulu, Yenimahalle İlçesi'nde Afet İnan Ortaokulu, Keçiören İlçesi'nde Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılcahamam İlçesi'nde Ayşe Bezci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gölbaşı İlçesi'nde Gazi Üniversitesi Yerleşkesi'nde çalışmaların devam ettiğini anlattı.
BİZE ULAŞIN