Minik Zeynep’in ailesi zor durumda

Minik Zeynep’in ailesi zor durumda

Lenf bezi kanseri teşhisi konulan minik Zeynep’in ailesi tedavi için Kars’tan Ankara’ya geldi. Kars’ta bıraktığı 5 çocuğu daha olan anne Arzu Kalkan, “Dayanacak gücümüz kalmadı” dedi

  • Ankara Başkent
  • Salı 26.07.2017
Ağrı'da Arzu-Yusuf Kalkan çiftinin 4 yaşındaki kızları Zeynep, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde lenf bezi kanseri nedeniyle kemoterapi tedavisi görüyor. Anne ve baba kızlarının tedavisi için Ankara'ya yerleşirken, 5 çocukları ise Ağrı'da kaldı. Ankara'da 2 aydır haftada bir kemoterapi alan Zeynep'in tedavisi 2 yıl sürecek.

"KAZANDIĞIM PARA YETMİYOR"
İnşaat işçisi 6 çocuk babası Yusuf Kalkan, "En küçük çocuğum Zeynep'e lenf kanseri teşhisi konuldu. 2 aydır haftada bir kemoterapiye giriyor. Kazandığım para ile bir aileye bakamazken şimdi ikiye bölündük. Doktorlar tedavinin 2 yıl süreceğini bildirince eşimle ben Ankara'ya yerleştik. Zeynep haftada bir kemoterapiye girdiği için mecburen ev kiraladık. Onunla ilgilendiğim için çalışamıyorum, Biz Ankara'ya taşınınca 5 çocuğum Ağrı'da kaldı. Büyük olanlar kardeşlerine bakmaya çalışıyor. Başka bir gelirim yok. Dayanabildiğim kadar dayanacağım. Tek isteğim kızımın bir an evvel sağlığına kavuşması" diye konuştu.

"EVİMİZİN MELEĞİ ZEYNEP"
Kızlarının tedavisi için hayırseverlerin yardımını beklediklerini söyleyen anne Arzu Kalkan ise "Allah kimseyi evladından ayırmasın. Evimizin meleği olan kızım Zeynep için Ankara'ya yerleşmek zorunda kaldık. Ama buna dayanacak maddi gücümüz yok. Ağrı'da kalan çocuklarımız da zor durumda. Bir taraftan hastalıkla bir taraftan da yoklukla mücadele veriyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN