Yol kesip havaya ateş açanlar yakalandı

Yol kesip havaya ateş açanlar yakalandı

Vali Ercan Topaca, Keçiören ve Mamak’ta drift yaparak havaya ateş açan kişilerle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi

  • Ankara Başkent
  • Çarşamba 27.07.2017
Ankara Valisi Ercan Topaca, Keçiören ve Mamak'taki iki ayrı olayda, yolu trafiğe kapatarak drift yapan ve havaya ateş açan kişiler hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Topaca, Valilik'te düzenlediği basın toplantısında, 22 Temmuz günü Keçiören Aktepe Mahallesi'nde bazı kişilerin yolu trafiğe kapatarak drift yaptığını aktardı. Topaca, "Olayın faili derhal yakalanmış, Trafik Kanununun çeşitli maddelerini ihlal etmekten bin 505 lira idari para cezası, 2 ay sürücü belgesine el konulması ve aracın trafikten men edilmesi kararları uygulanmıştır. Ayrıca 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak' fiilinden dolayı adli soruşturma başlatılmıştır" diye konuştu.

"DUYARLI VE ETKİLİ KONTROL"
Mamak Peyami Safa Mahallesi'ndeki olayın faillerinin de yakalandığını açıklayan Topaca, "Olayın şüphelisi 5 şahıs derhal yakalanmış, beraberlerinde 2 pompalı tüfek, 2 kuru sıkı tabanca, 1 bıçak, 34 dolu av fişeği ve 5 kuru sıkı kovanı ele geçirilmiştir. Şüphelilerden sürücüye Trafik Kanununun çeşitli maddelerini ihlalden 808 lira idari para cezası, sürücü belgesine 2 ay süreyle el konulması ve aracın trafikten men edilmesi kararları uygulanmıştır. Ayrıca, sürücü hakkında, 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak', ateş eden diğer 4 şüpheli hakkında da 'genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak' fiillerinden dolayı adli soruşturma başlatılmıştır" dedi. Topaca, bu olaylara karşı duyarlı ve etkili bir kontrol yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini dile getirdi.

CİDDİ YA PTIRIMLAR GELİYOR
Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer idaresinde gerçekleştirilen toplantıda da düğünlerde silah ve havai fişek atılması konusunda ciddi yaptırımlar uygulanacağı belirtildi. Kaymakam Esmer, "Muhtarlarımızın öncülüğünde onların yardımıyla birlikte mahallelerde silah atılmasını kesinlikle önleyeceğiz. Bu hususta gerekirse güvenlik güçlerimizin de desteğini alıp silah atılmasının önüne geçmiş olacağız. Yine düğünlerde atılan havai fişeklerin de belli bir saat sınırı koyarak gece 23.00'ten önce uzman kişiler tarafından uygun noktalarda atılması yönünde bir karar aldık" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN