145 konut teslim edildi

145 konut teslim edildi

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında Karacaören’de yapımı tamamlanan 145 konutun anahtarı, noter huzurunda çekilen kurayla hak sahiplerine verildi

  • Ankara Başkent
  • Perşembe 28.07.2017
Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde yapımı gerçekleştirilen Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında, Karacaören'de üretilen 145 konutun kurası çekilerek, sahiplerine teslim edildi.

"HAYIRLI OLSUN"
Gençlik Parkı Tiyatro Salonu'nda düzenlenen kura çekiliş törenine, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Özel Projeler ve Dönüşümler Daire Başkanı Hayri Korkmaz, belediye bürokratları ile gecekondu sahipleri ve aileleri katıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada, Başkan Melih Gökçek ve kendi adına tüm gecekondu sahiplerine konutlarının hayırlı olması dileğinde bulundu.

3 BİN 997 KONUT TESLİM EDİLDİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara'ya değer katan dev kentsel dönüşüm projelerinin gerçekleştirildiğini anlatan Gökşin, "Dönüşümlerin yapıldığı alanlarda, kimseyi mağdur etmeden çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri toplam 29 milyon 500 bin metrekare alanda yapılmaktadır. Bu projelerin kapsamında 20 bin adet gecekondunun yıkımı gerçekleştirildi. 24 bin 792 hak sahibiyle uzlaşıldı. Bugüne kadar da kentsel dönüşüm projeleri kapsamında toplam 37 bin 517 adet konut üretildi"dedi. Ali Gökşin, Büyükşehir Belediyesi'nce, gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Proje alanları içinde kalan belgesiz gecekondu sahiplerinin de mağdur edilmediğini vurgulayarak, bu gecekondu sahipleri için Kusunlar ve Karacaören bölgelerinde 3 bin 997 adet konut inşa edilerek, teslim edildiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN