Festival arası şölen

Festival arası şölen

Bugün başlayacak “Büyük Ankara Festivali” kapsamında geleneksel nikâh ve sünnet şölenleri de gerçekleştirilecek

  • Ankara Başkent
  • Cuma 29.07.2017
Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali", geleneksel hale gelen toplu nikâh ve sünnet şölenine de ev sahipliği yapacak. AKM alanında, hepsi birbirinden ünlü 22 yıldız sanatçıyı ve ünlü gösteri gruplarını başkentlilerle buluşturacak olan festivalde, konuklar, müzik ziyafetine ve eğlenceye doyacak. Tüm masrafları Büyükşehir tarafından karşılanan ve her yıl geleneksel olarak yapılan toplu nikâh ve sünnet şöleni de mutluluk dolu bir akşam yaşatacak. Festivalin sekizinci günü olan 5 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek büyük sünnet şöleninde, Gülşen ve İsmail Türüt sahne alacak. Büyükşehir tarafından hiçbir ücret alınmadan sünnet ettirilen çocuklara, sünnet elbiselerinin yanı sıra çeşitli hediyeler verilecek.

AMELİYATHANEDE YAPILACAK
Anlaşmalı hastanelerin hijyenik ameliyathanelerinde, genel cerrah eşliğinde uzman ekip tarafından sünnet edilen çocuklar, düzenlenecek sünnet töreniyle, doyasıya bir heyecan yaşayacak.

NİKAHLARINDA ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNEDE
Linet, Seccad Mehmedi ve Nihat Doğan'ın sahne alacağı festivalin son günü olan 6 Ağustos Pazar günü nikâhları kıyılacak çiftler de muhteşem bir düğün töreniyle dünya evine girecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından, düğün masraflarını karşılamakta güçlük çeken gençlere destek olmak amacıyla her yıl gerçekleşen nikah töreninde, çiftlere gelinlik ve damatlığı verilecek, ayrıca koltuk takımı hediye edilecek. Ankaralıların müzik ziyafetine doyacağı, aktivitelerle, gösterilerle eğleneceği, Büyükşehir birim çadırları ve yöresel ürünlerin satıldığı alışveriş stantlarını gezip zaman geçireceği Büyük Ankara Festivali'nde, vatandaşlar, düğünlerde de çiftlerin mutluluklarına ortak olacaklar.
BİZE ULAŞIN