Ankara’nın belalısı İzmir’de yakalandı

Ankara’nın belalısı İzmir’de yakalandı

Başkentin en büyük uyuşturucu kaçakçısı ve organize suç örgüt lideri Kadir İnan, Ankara Emniyeti Organize ve İstihbarat ekiplerinin başarılı bir operasyonuyla İzmir’de yakalandı

Organize suç örgütü elebaşı ve Ankara'nın en büyük uyuşturucu kaçakçısı olduğu bilinen cezaevi firarisi Kadir İnan ve beraberindeki suç ortağı olduğu değerlendirilen 4 şahıs, başarılı bir operasyon sonucu yakalandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ve İzmir polisinin ortak çalışması sonucu ünlü baron ve çetesi çökertildi. İzmir'de yakalanıp gözaltına alınan zanlılar tarifeli uçakla Ankara'ya getirildi.

14 SUÇTAN ARANIYORDU
Ankara Emniyeti, uyuşturucuyla mücadelede başarılı bir operasyona daha imza attı. Uyuşturucu sevkiyatında başkentte tanınan organize suç lideri Kadir İnan ve çetesine büyük darbe vuruldu. Uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan ve silahlı çatışmalara katılan 14 ayrı suçtan aranması bulunan cezaevi firarisi İnan ve yandaşları polisten kaçamadı. Özel bir ekiple Ankara'dan İzmir'e giden KOM çalışanları İzmir'de sıkı takibe aldıkları örgüt lideri Kadir İnan ve 3 arkadaşını alışveriş merkezi içinde gözaltına aldı.

GENİŞ ÖNLEMLER ALINDI
Başkentten Türkiye'nin dört bir yanına sevkiyat yaptığı tespit edilen organize suç lideri cezaevinden kaçarak İzmir'e yerleşti. Kaçakçılıktan elde ettiği paralarla satın aldığı yatın kaptanı da İzmir'de yakalanarak gözaltına alındı. İzmir Emniyet Müdürlüğünde yapılan işlemlerin ardından gece saatlerinde tarifeli uçakla Ankara'ya getirildi. Özel Harekat ekipleri tarafından uçaktan indirilen Kadir İnan ve beraberindekiler, geniş güvenlik önemleri altında Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


Cezaevinden firar ettikten sonra İzmir'e yerleştiği öğrenilen Kadir İnan ve beraberindeki 4 kişi gece saatlerinde uçakla Ankara'ya getirilerek sorguya alındı
BİZE ULAŞIN