Büyük festivale Mobil Manav

Büyük festivale Mobil Manav

Başkent’te başlayan Uluslararası Büyük Ankara Festivali’nde vatandaşlar için ‘Mobil Manav’ kuruluyor

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 30.07.2017
Büyükşehir Belediyesi tarafından açılışı yapılan "Uluslararası Büyük Ankara Festivali"nde başkentliler, bir yandan festivalde eğlenirken diğer yandan da Büyükşehir'in ilçelerdeki üreticilerden temin ettiği organik ürünleri satın alma imkânı bulacak.

TÜRKİYE'DE BİR İLK
Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, Ankaralıların, Festival'de, Büyükşehir Belediyesi'nin hibe projesiyle "İyi Tarım Uygulama Sertifikası" alarak üretim yapan Ankaralı çiftçilerin ürettiği doğal, temiz et ve süt ürünleri ile sebze ve meyvelerinden alabileceklerini söyledi. Türkiye'de bir ilk olarak, festival için "mobil manav" tasarladıklarını belirten Güven, "Büyükşehir Belediyesi'nin eski bir otobüsünü, komple manava çeviriyoruz.Bu manav büyük süpermarket zincirlerinin manav reyonundan bile büyük olacak. İçinde soğuk dolapları olan 52 kasalı bir satış aracımızda Ayaş'ın domatesini, Güdül'ün biberini, Beypazarı'nın havucunu, Ankara'da doğal üretilmiş ne varsa, festival boyunca satışını yapacağız. Satışımızı, BELSO yapacak" dedi.ET VE SÜT ÜRÜNLERİ DE OLACAK
Özgür Güven, festivalde bir diğer sürprizin ise organik et ve süt ürünlerinin yapılacağı bir "konteynır-şarküteri" olacağını belirterek, "Şarküteri konteynırımızda, Ankaralı üreticilerden temin ettiğimiz doğal peyniri, tereyağını, süt ürünlerini, aynı zamanda et ürünleri ve çiğ süt satacağız. Festival alanında 'sütmatik' cihazı da kuruyoruz. Tüm Ankaralıları, doğal ürünler almak için festivale bekliyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN