‘Zor bir lig, hayalci davranmıyoruz’

‘Zor bir lig, hayalci davranmıyoruz’

Kampta çok iyi çalıştıklarını söyleyen Kartal, yeni katılan oyuncularla uyum sürecine ihtiyaçları olduğunu, taraftardan da sabır beklediklerini ifade etti

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, Erzurum kampı sonrası basın mensuplarıyla sohbet etti. Kampta çok iyi çalıştıklarını dile getiren Kartal, 3-4 futbolcuyla görüştüklerini ifade ederek, şuan takımda 28 futbolcu bulunduğunu, Samsunspor maçının ardından sayının 22'ye düşürüleceğini belirtti. Yeni bir takım olduklarını ve takım ruhu oluşturmak istediklerini de vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Zor bir ligde oynuyoruz. Takıma 15 yeni futbolcu katıldı. Uyum sürecine ihtiyacımız var. Hayalci değiliz... Ortada bir realite var. İlk 5 hafta çok önemli. Zamana ihtiyacımız var. Taraftarımız sabırlı olsun. Maç maç düşünüp başarıya gitmeye çalışacağız" dedi.

"BİR GİDER, BİN GELİR"
Ömer Bozan ve Muhammed Gönülaçar'ın disiplinsiz davranışlardan dolayı kamptan gönderildiğini belirten Kartal, "Takım disiplinimize, çalışma tempomuza ve Ankaragücü hedeflerine uymayan kim olursa olsun birlikte olamayız. Burası Ankaragücü, büyük bir camia, yüzlerce oyuncu buraya gelmek için can atıyor. Bir gider, bin gelir" diye konuştu. Teknik Direktör İsmail Kartal'la birlikte basın toplantısına katılan kaptan Sedat Akçay ve Kibong, "Taraftarın beklentilerini biliyoruz. Çok iyi çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN