Ankara festivali coşkulu başladı

Ankara festivali coşkulu başladı

Başkentliler özlem ve heyecanla beklenen Büyük Ankara Festivali için alanı doldurdu. İlk gün sahne alan Emre Aydın ve Işın Karaca’ya büyük ilgi vardı

  • Ankara Başkent
  • Pazar 31.07.2017
Büyük heyecan ve özlemle beklenen "7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali", AKM alanında Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eşi Nevin Gökçek, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı kortej yürüyüşle başladı. Başkentliler, resmi açılışı yapılmadan, gündüz saatlerinden itibaren festival alanını doldurdu.
Gökçek, tören öncesi yaptığı konuşmada, Ankaralılara iyi eğlenceler dilerken, "3 yıl aradan sonra Büyük Ankara Festivali'ni hizmetinize açıyoruz.
Ülkemiz artık normalleşmiştir. Ülkenin morale ihtiyacı vardır. Birlikte morali bulacağız inşallah" dedi. Gökçek, kortej yürüyüşünün ardından, Emre Aydın ve Işın Karaca'nın konser vereceği Büyük Sahne'de alanı dolduran on binlerce başkentliyi selamladı.

İLK GÜNDE "KAFALAR" SÜRPRİZİ
Başkentliler festival alanına ilk girişlerinde, 15 Temmuz'da hain darbecilerin tanklarıyla ezdikleri araçların sergilendiği bölümde, bir kez daha şehitleri anarken, yaklaşık 2 km uzunluğundaki Hipodrom alanında yüzlerce etkinliği izleyip stantları dolaştılar. Festivalin ilk saatlerinde ziyaretçiler, Youtube fenomeni "Kafalar" grubu üyelerini görme imkânı buldu.BÜYÜKŞEHİR STANTLARI DOLDU TAŞTI
Festival alanının her köşesinde ayrı bir etkinlik ziyaretçileri karşıladı. Alanda, gün boyunca sergiler, mini konserler, şiir dinletileri, tiyatro, dans ve folklor gösterileri düzenlendi. Dev çadırlarda bu yıl da Büyükşehir Belediyesi'nin, Halk Ekmek'ten ASKİ'ye, İtfaiye'den Fen İşleri'ne, EGO'dan Sosyal Hizmetlere kadar pek çok birimi, özellikle çocuklara yönelik sürpriz ve ilgi çekici sunumlarıyla, her yaş grubu ziyaretçinin ilgisini çekti.
Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı'nın standında da minikler traktör yarışına katıldı ve sıpaları sevdi.

BAŞKENTLİLERİ 9 GÜN EĞLENCE BEKLİYOR
Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz'ın yaptığı festival konserlerinin açılış gününde ilk konseri, ünlü sanatçı Emre Aydın verdi. Emre Aydın'ın ardından sahneye çıkan Işın Karaca, çok sevilen şarkılarının yanı sıra eski pop müzik parçalarını da seslendirdi. Festivalin ilk gecesi, havai fişek gösterisiyle sona erdi. Başkentliler, sıcak yaz akşamlarında 9 gün boyunca gündüzü ayrı gecesi ayrı, dopdolu eğlenceli aktivitelerle zaman geçirecek. Birbirinden ünlü 23 sanatçının vereceği konserlerle de gece geç saatlere kadar tatil yörelerindeki gibi eğlenceli yaz geceleri geçirecek.
BİZE ULAŞIN