İstek inanç umut

Ankaragücü, lige iki hafta kala Samsunspor’la hazırlık maçında mağlup olsa da teknik direktör Kartal’ın inancı futbolcuların istekli oyunu gelecek için umutlandırdı

İstek inanç umut
Ankaragücü'nü Erzurum kampının ardından Samsun 19 Mayıs Stadı'nın açılış maçında Samsunspor'a karşı izleme fırsatı bulduk. Sabah saatlerinde kaldıkları otelde ziyaret ettiğimiz takım oldukça keyifli ve moralliydi. İsmail Kartal'ın ağırlığı takım üzerinde hissediliyordu.
Futbolcuların, camianın beklentilerini benimsemiş durumda olması yeni sezon öncesi umut verdi. Maçta iki topu direkten dönen ve penaltı golü sonucu Samsunspor'a mağlup olan Ankaragücü istekli ve arzulu oyunu ile ligin en iddialı takımlarından biri olduğunu gösterdi. Samsun'da izlediğimiz Ankaragücü ile ilgili gözlemlerimiz şöyle:

TEKNİK DİREKTÖR İSMAİL KARTAL: Disiplinli… Önce futbolcu karakteri diyen biri… Takım üzerinde ağırlığını ve otoritesini kurmuş. Disiplinsizliğe taviz vermiyor.
SEDAT AĞÇAY: Sakatlığı olduğunu öğrendiğimiz Kaptan Sedat'ın temposu oldukça düşüktü.
KİBONG MBAMBA: Top ayağına geldiğinde yaptığı hızlı çıkışlarla hücum noktasında takımın beyni olacağa benziyor. Patlamaya hazır mermi gibi...
ALAATTİN OKUMUŞ: Gençlerbirliği'nden transfer edilen genç sağ bek henüz hazır bir grafik çizemedi.
ENES KUBAT: İyi bir performans sergiledi. Önde yaptığı baskı ile rakip defansı zorladı.
LANRE KEHINDE: Destek aldığı sürece 'İşte beklenen forvet' diyebiliriz. O kadar güçlü ki rakip defanstan iki futbolcu zor kontrol ediyor.
YUSUF ABDİOĞLU: Savruk ve dağınık… Hazır bir görüntü sergilemedi.
ALTAY BAYINDIR: Ankaragücü'nde geleceğin teminatlarından biri… Oyuna sonradan girdi ve güzel bir iki kurtarış yaptı.
ARİF MORKAYA: Kalitesini gösterdi. Özellikle Ferhat'ın da oyuna girmesiyle orta sahada top dağıtımı ve takımın atağa kalkmasında etkili oldu.
ALİHAN KUBALAS: İsmail Kartal'a 'Bensiz bir defans kurma' işareti verdi.
MAHMUT AKAN: Beklentinin üzerinde bir performans sergiledi. İkinci devrede oyuna dahil olmasına rağmen hiç acemilik çekmedi. Ancak 'şut' değil 'doğru pas'ı tercih etmeli...
GENCER CANSEV: Hava toplarında iyi. Savunmada ayakta kalan isimlerden biriydi. Vazgeçilmez olabilir...
SAMUEL OWUSU: Yerinde bir transfer… Ayaklarına hakim… Taraftarı heyecanlandıracak bir oyun tarzı var.
MEHMET SAK: Maçın ilk bölümlerinde uyumsuz bir grafik sergilese de yaptığı bindirmelerle kalitesini gösterdi. Uyum sorununu aştığında takıma daha fazla katkılı olacaktır.
KORCAN ÇELİKAY: Geçtiğimiz sezonun kahramanlarından olan tecrübeli kaleci Korcan, bu yıl da yine kalenin emin ellerde olduğunun işaretlerini verdi.
BİZE ULAŞIN