Çankaya’nın asfalt komedisi

Çankaya’daki asfalt çalışmaları sırasında çekilemeyen araçların etrafı asfaltlanıyor. Rutin haline gelen olayı bu kez İngiltere Büyükelçisi Moore, sosyal medyada paylaştı

Çankaya’nın asfalt komedisi
ÇANKAYA Belediyesi'ne bağlı ekipler Birlik Mahallesi 408 Sokak içerisinde asfalt çalışmasına başladı. Sokak içerisinde park halinde olan bir aracı çektirmek yerine sadece otomobilin etrafını asfaltlayan Çankaya Belediyesi, sosyal medyada gündem oldu. İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, başkentteki yol yapım çalışmaları sırasında gördüğü ilginç bir anı paylaştı. Moore'un paylaştığı fotoğrafta, yeni asfalt çalışması yapıldığı anlaşılan yola ilişkin mesajı pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Moore, fotoğraf için 'Aynısı Birleşik Krallık'ta olsa...' diyerek iki ülke arasındaki uygulama farkına yönelik esprili bir mesaj kullandı. Sosyal medyadaki paylaşımların ardından Çankaya Belediyesi otomobili çektirerek yarım kalan işi tamamladı.


Burası da yine Çankaya sınırları içindeki Oğuzlar Mahallesi...

GEÇEN YIL DA OLM UŞTU
Belediye daha önce de benzer uygulamalarla gündeme gelmişti. Geçtiğimiz yıl Dikmen Sokullu Mahallesi Niğde Sokak'ta evinin önüne park eden araç sahibini bulamayan ekipler, sokağa göre değil, park eden araca göre asfalt dökmek zorunda kalmıştı. Vatandaşlar ise, "Asfalt serimi olduğu zaman genellikle sokak sakinlerine bilgi veriliyor. Ancak bazen araç sahiplerine bilgi verilmediği zaman bu tarz durumlar oluşabiliyor" ifadelerini kullandı. Oğuzlar Mahallesi'nde de sahibine ulaşılamayan bir aracın etrafından dolaşılarak asfalt çalışmaları tamamlandı.
BİZE ULAŞIN