İskitler’e neşter

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la içtikleri çay sırasında İskitler’in problemlerini dile getiren esnafın talebi yerine geliyor. Vali Ercan Topaca ile İskitler’i gezen Başkan Gökçek, “Başkentin ortasındaki mezbeleliliği elbirliği ile kaldıracağız” dedi

İskitler’e neşter
Ankara'nın tam göbeğinde kalan İskitler, eski sanayi sitelerinin taşınması ile birlikte adeta metruk kente dönüştü. Başta fuhuş olmak üzere uyuşturucu satıcılarının kendilerine mesken edindiği İskitler'in sakinleri bu sorunlarını 8 ay önce Esenboğa Havalimanı'ndan dönüş yaparken kendilerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların sorunu ile ilgili Ankara Valisi Ercan Topaca'ya talimat vererek problemin giderilmesini istedi.

METRUKLAR YIKILACAK
SABAH Ankara tarafından da gündeme getirilen İskitler'deki kentsel soruna neşter vurmak için Ankara Valisi Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek geçtiğimiz günlerde bölgeyi ziyaret etti. Topaca'nın İskitler hakkında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Özel Projeler ve Dönüşüm Dairesi Başkanı Hayri Korkmaz, Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak ve Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer Öksüz'den bilgi aldığı toplantıda tehlike arz eden metrukların biran önce yıkılması kararı alındı.

3 BİN 500 KAMYON ÇÖP ÇIKTI
Ali Gökşin, 2 ay önce İskitler'de yapılan temizlik çalışmalarında 3 bin 500 kamyon çöp topladıkları bilgisini verirken Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, "Toplantıda Sayın Valimiz bölgenin temizlenmesi için bize tam destek vereceklerini bildirdiler. Teşekkür ederiz. El birliği ile başkentin ortasındaki bu mezbeleliği bir ön önce kaldıracağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN