Millet davasına sahip çıkıyor

Hain darbe girişimine yönelik en kritik dava olan 486 sanıklı Akıncı Üssü davasını halk yakından takip ediyor. Sincan Belediyesi ise, davayı takip eden şehit aileleri ve gazileri yalnız bırakmıyor

Millet davasına sahip çıkıyor
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ'cü hainler hesap vermeye başladı. Darbe girişiminin merkez üssü olarak kullanılan ve derdest edilen komutanların tutulduğu yer olan Akıncı Üssü'ndeki faaliyetlere yönelik açılan dava Sincan'da devam ediyor. Hain darbe girişiminden sorumlu 486 sanığın yargılandığı Akıncı Üssü davasının üçüncü celsesi dün yapıldı.

BELEDİYEDEN DESTEK
Sincan Cezaevi'nde görülen davayı millet yakından takip ediyor. Sincan Belediyesi ise cezaevi önüne kurduğu stantlarla cezaevi önünde bekleyen şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaşa destek veriyor. Belediye hem maddi hem manevi olarak şehit ailelerini ve gazileri yalnız bırakmıyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın talimatıyla kurulan stantlarda çay ve su gibi temel ihtiyaçlar sağlanıyor. Ayrıca sabah, öğle ve akşam saatlerinde sıcak çorba ikramında bulunuluyor. Sabahın ilk saatlerinde Sincan Cezaevi Kampüsü'nün önüne giden Başkan Tuna, Akıncı Üssü davasını takip etti.

MİLLETİN DAVASI
15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi dava sürecinde halkın yanında olduklarını söyleyen Başkan Tuna, "Bu dava milletimizin davası. Bu nedenle davayı titizlikle takip ediyoruz" dedi. Tuna "Sincan'da görülen bu dava darbe girişiminin en kritik davalarından biri. Sadece Ankara'dan değil ülkemizin dört bir yanından binlerce vatandaşımız milli iradeye sahip çıkmak için, hainlerin yüzüne tükürmek için Sincan'a geliyor. Bizler bu dava süreci boyunca ve bundan sonraki davalarda da gerek maddi gerekse manevi olarak imkânlarımız ölçüsünde yanlarında olmaya çalışacağız. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yalnız bırakmayacağız. Ümit ediyoruz ki bu hainler hak ettiği en ağır cezayı bulacaktır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN