Suç makinesi zımparalandı

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, başkentte kuyumcuları soyan “Zımpara” lakaplı Burak D.’yi yakaladı. Kapkaç, yağma, sahtecilik ve oto hırsızlığı gibi birçok suçtan kaydı bulunduğu öğrenilen zanlı tutuklandı

Suç makinesi zımparalandı
Altındağ ve Mamak ilçelerinde gerçekleştirdiği kapkaç ve yağmalama olaylarında kameralara takılan yürüyen suç makinesi "Zımpara" lakaplı Burak D., Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekipleri tarafından Altındağ'da yapılan başarılı bir operasyon sonucu yakalandı.

ALICI GİBİ İNCELEDİ
İncelenen kamera görüntülerinde 17 Temmuz'da Altındağ'da bulunan bir kuyumcuya giren Burak D., alıcı gibi bilezikleri inceliyor, kuyumcudan bileziği tartmasını istiyor. Birkaç bileziği inceledikten sonra bin 900 lira değerindeki bileziği beğenmediğini söyleyen zanlı, başka bir bilezik istiyor. 2 bin 500 lira değerindeki bileziği inceler gibi yapan ve kuyumcunun boş anını fırsat bilen zanlı, bilezikle beraber dükkandan kaçıyor. Kapkaca uğrayan kuyumcu, emniyetteki ifadesinde Burak D.'nin tazı gibi koştuğunu yakalamak ve yetişmenin imkanı olmadığını söyledi. Kuyumcu Burak D.'ye "torbacı" denildiğini iddia etti. Mamak'ta yoldan geçen bir kişiye telefonunun şarjının bittiğini ve acil bir telefon görüşmesi yapması gerektiğini söyleyen Burak D., birini arar gibi yapıp saniyeler içinde araçla olay yerini terk etti. Polise şikayette bulunan şahsın ihbarı üzerine kamera görüntülerine ulaşan ekipler, Burak D.'nin kaçtığı aracı benzin istasyonunda gördü. Aracı sıkı takibe alan ekipler düzenledikleri operasyon ile Burak D.'yi yakaladı. Gözaltına alınan Burak D.'nin birçok suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı. Burak D., tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN