Osmanlıspor’dan transfer başarısı

Osmanlıspor, iki yıl önce 350 bin Avro bonservis bedeliyle transfer ettiği Ndiaye’nin satışından 7,5 milyon Avro bonservis geliri sağlad

Osmanlıspor’dan transfer başarısı
Senegalli Badou Ndiaye'yi, Norveç'in Bodo Glimt takımından, 2015 yılında 350 bin avro bonservis bedeli karşılığında 3 taksit ödeme planıyla transfer eden Osmanlıspor, futbolcuyu iki sezon sonra 21 katına Galatasaray'a sattı. Ndiaye'nin satışından 7,5 milyon avro bonservis geliri sağlayan Osmanlıspor, ayrıca 26 yaşındaki futbolcunun oynayacağı 25. ve 50. resmi maçlar için 750'şer bin avro alacak.

"BORÇSUZ BİR KULÜBÜZ"
Osmanlıspor Kulübü Başkanı Sadık Dik, transfer ettikleri futbolcuların bonservis bedeline 500 bin avrodan fazla vermediklerini, bu nedenle borçsuz bir kulüp olmayı başardıklarını dile getirdi. Maaşlı bir "oyuncu izleme komiteleri" olduğunu söyleyen Dik, "Uygun fiyata oyuncu bulup alıyoruz. Fiyatı yüksek olanlardan kaçıyoruz" diye konuştu. Danimarkalı stoper Andreas Maxsö'yü de oyuncu izleme komitesinin raporu üzerine transfer ettiklerini anlatan Dik, "Maxsö göreceksiniz başarılı olacak" değerlendirmesinde bulundu.

YURTGÜVEN: NDİAYE'NİN YERİNİ DOLDURACAĞIZ
Osmanlıspor Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven de Ndiaye'nin kaliteli bir futbolcu olduğunu vurgulayarak, "Ayrıca karakterli bir futbolcu. Galatasaray'da başarılı olacağına inanıyorum. Ndiaye'nin yerini dolduracağız" ifadelerini kullandı. Yurtgüven, yeni sezonda Avrupa kupalarına katılmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN