Mahallede sapık avı sürüyor

Balgat İşçi Blokları Mahallesi’nde üniversiteli kız öğrencilerin korkulu rüyası olan tacizcinin yakalanmasının ardından şimdi de sapık alarmı var. Mahalleli, evlerin kapısını çalıp “Cansu burada mı oturuyor?” diyen ‘Sucu’ lakaplı sapığı arıyor

Mahallede sapık avı sürüyor
Son bir aydır taciz olaylarının yaşandığı Balgat İşçi Blokları Mahallesi sakinleri tetikte bekliyor. Kız öğrencileri taciz eden H.R.U.'nun mahalleliler tarafından yakalanmasının ardından mahallede bir tacizci daha olduğu ortaya çıktı. Mahalleli şimdi evlerin kapılarını çalarak "Cansu Yılmaz burada mı oturuyor?" diye sorup su isteyen bir tacizciyi arıyor. Üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu mahallede kız öğrencileri takip eden başka tacizcilerin de olabileceğinden şüphelenen mahalleli teyakkuzda bekliyor.

BİR SAPIK DAHA
Mahallede oturan üniversite öğrencisi B.Ö., "Kamera kaydı olmadığı için polise yapılan şikayetler havada kalıyor. Sapık "Cansu Yılmaz burada mı oturuyor? Onu bekliyorum" diyerek kapıları çalıyor. Sapığın bilinçli şekilde geldiğini düşünüyoruz. Evde Cansu adında kız bulunan evleri tercih ediyor. Geçenlerde bir arkadaş acımış adamı eve almış adam su istemiş kız suyu getirirken adamın evi kurcaladığını görmüş bağırınca sapık sözlü tacizde bulunup evden kaçmış. Mahalle olarak bilinçli davranmalıyız" dedi. Üniversite öğrencilerinin okullarına yakın olduğu için yoğun olarak oturduğu Balgat İşçi Blokları Mahallesi Muhtarı Ayşegül Emekçi, ara sokaklarının ağaçlarla kaplı olması ve aydınlatma problemi olduğu için taciz olaylarının yaşandığını söyledi.

SOKAKLAR KARANLIK
Emekçi, "Tacize uğrayan öğrenciler sosyal medyada grup kurup birbirlerine destek oluyorlar. H.R.U. adlı tacizciyi öğrencilern hazırladığı afişler sayesinde mahalelinin el birliği ile yakalandı. Ama şimdi bir başka tacizcinin daha olduğu belirtiliyor. Darısı diğer sapığın başına diyoruz. " dedi. tecavüz edip attılar Muhtar Emekçi, "Vatandaşlarımız bu konuda çok duyarlı. Mahalle sakinleri ve öğrenciler bilinçli olmasaydı, 'Benim başıma gelmedi' deselerdi belki tacizci yakalanmayacaktı. 20 gün önce akşam saatlerinde Kırgız asıllı bir kadın darp ve tecavüz edilmiş şekilde mahallemizdeki karanlık sokaklardan birine atıldı. Mahallemizde bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN