Dolandırdığını sandı yarı yolda yakalandı

15 Temmuz’dan sonra FETÖ olaylarını bahane ederek masum insanları kandırmaya çalışan dolandırıcılar, vatandaşın yardımı ile yakalandı

Dolandırdığını sandı yarı yolda yakalandı
Kendilerini asker-polis-savcı olarak tanıtan şahısların hedefinde bu sefer Keçiören'de ikamet eden bir vatandaş vardı. Şahsın sosyal medya hesabındaki bazı paylaşımların FETÖ propagandası olduğunu iddia eden dolandırıcılar, dolandırdıkları şahsı sıkı takibe aldı. Attığı her adımı yaptığı her paylaşımı dikkatle izleyen dolandırıcılar, şahısla irtibata geçerek kendisinin FETÖ üyesi olduğunu, yaptığı paylaşımların FETÖ propagandası olduğunu iddia ederek kendilerini asker, polis ve savcı olarak tanıttı. Daha önce yapılan haberleri okuyan ve emniyetin uyarılarına uyan vatandaş, durumu polise bildirdi. Dolandırıcıların tuzağına düşmüş gibi davranan vatandaş, polisle iş birliği yaparak nitelikli dolandırıcıların yakalanmasını sağladı. Dolandırdıkları şahsın suçlu olduğunu inandırmak için ellerinden gelen her yöntemi deneyen dolandırıcılar baskılar sonucu vatandaşı kandırdı.

"SANSAR"LAR TUTUKLANDI
Vatandaşa hesabındaki 27 bin TL'sini çekip "poşete" koyarak bina bahçesine koymasını isteyen dolandırıcılar, poşeti alarak araçlarına bindi. Kendilerinden emin bir şekilde seyir halindeyken polis tarafından durdurulan dolandırıcılar neye uğradıklarına şaşırdı. "Sansar" lakaplı oldukları öğrenilen S.B. ile A.Ç. gözaltına alındı. Emniyette yapılan incelemelerde zanlıların 2 ayrı telefonla dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından kayıtları olduğu tespit edildi. 60 bin TL civarında dolandırıcılık yaptıkları öğrenilen zanlılar S.B. ve A.Ç., çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN