Sel baskınının yaraları sarılıyor

Sel baskınının yaraları sarılıyor
MAMAK'TA aşırı yağışlardan nasibini alan ve büyük maddi zararın yaşandığı Lalahan, Ortaköy, Gökçeyurt mahallelerinde yaralar sarılmaya çalışılıyor. Sel felaketinin ardından Ankara Vali Yardımcısı ve Mamak Kaymakam Vekili Süleyman Hürrem Aksoy ve Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım yaşanan doğal afetin verdiği zararı yerinde inceledi.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ
Hayatı olumsuz yönde etkileyen sağanak yağıştan mağdur olan vatandaşların mağduriyetini gidermek için Mamak Belediyesi hummalı bir çalışma yürütüyor. Meydana gelen sel felaketinin ardından Ankara Vali Yardımcısı ve Mamak Kaymakam Vekili Süleyman Hürrem Aksoy ile birlikte bölgede incelemelerde bulunan Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım, su baskınına neden olan sağanak yağışın ardından, temizlik çalışmalarının başlatıldığını söyledi. Büyük bir afetle karşılaştıklarını ve can kaybı olmadığı için teselli bulduklarını söyledi.

HASAR TESPİTİ YAPILIYOR
Yıldırım, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için hasar tespitleri yapıldığını ifade etti. Yıldırım, "Mamak Belediyesi olarak bölgede temizlik seferberliği başlattık. Cadde ve sokaklar selin ardından oluşan çamur ve pislikten arındırılıyor. Afetin yaralarının biran önce sarılması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN