Elektronik kelepçeli hayat

Elektronik kelepçeli hayat

İşlediği suçtan dolayı ayak bileğine “elektronik kelepçe” takılan E.M., 5 aydır kendi evinde cezasını tamamlayacağı günü bekliyor

  • Ankara Başkent
  • Salı 09.08.2017
Mahkeme kararıyla, "taksirle adam öldürmek" suçundan ayak bileğine "elektronik kelepçe" takılan E.M., yaklaşık 5 aydır 90 metrekarelik evinde cezasının biteceği günü bekliyor. Günlük hayatının büyük bölümünü küçük kızıyla oynayarak ve ona yemek yaparak geçiren üç çocuk babası E.M., gündemi de cep telefonu üzerinden takip ediyor. E.M, günün en mutlu anlarını evi geçindiren eşinin ve çocuklarının akşam eve dönmesiyle yaşıyor."BENİM İÇİN OLUMLU BİR FIRSAT"
Mahkeme süreci devam eden E.M., evinin sınırları dışına çıkmayı asla düşünmediğini söyledi. E.M., sadece bir kez oyun oynarken evin dışına çıkan kızını yakalayabilmek için evinden ayrıldığını, sonrasında hemen eve döndüğünü belirtiyor. Mahkemenin elektronik kelepçe kararıyla cezaevine düşmekten kurtulduğunu belirten E.M., "Bunu olumlu bir fırsat olarak görüyorum. Bu zaman dilimi, hatalarımdan ders çıkardığım ve cezam bittikten sonra yapacaklarımı planladığım bir süreç oldu" ifadesini kullandı. İnfaz süresini ev hapsinde geçirme cezası alanların kontrolleri rahatlıkla yapılabiliyor. Ayak bileğine takılan ve vücut ısısına duyarlı elektronik kelepçenin sabitlenmesinde, su geçirmez ve tek kullanımlık klipsler kullanılıyor. Konuta kurulumu yapılan alıcı ünite, harekete duyarlı ve yerinden oynatıldığında Elektronik İzleme Merkezi'ne uyarı gönderiyor.
BİZE ULAŞIN