‘Karşı çıktın git dolaş etrafından’

İkinci ODTÜ yoluna karşı çıkan Mimarlar Odası’nı eleştiren Gökçek: Bu yolu ya yapacağız ya yapacağız. 1071 Malazgirt Bulvarı’na en çok karşı çıkan kendileriydi ama şimdi en çok kullanan kendileri oldu. Karşı çıktın hadi git dolaş etrafından... Acayip bağnazlar

‘Karşı çıktın git dolaş etrafından’
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TRT Radyo Haber'de SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık'ın, "Herkes konuşuyor" programına konuk oldu. Önemli açıklamalarda bulunan Gökçek, 7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali'nin özellikle yaz aylarını başkentte geçirenler için önemli olduğu belirtti. Festivalin son günü kendilerini ziyaret eden Diriliş Ertuğrul'la ilgili bir de müjde veren Gökçek, "Diriliş Ertuğrul bizi ziyarete geldi. Vatandaşlarıma iki tane daha müjde vereyim… İki tane daha film çekmeye başlıyorlar. Bunlardan bir tanesi Hacı Bayram-ı Veli hazretleri ile ilgili bir film… Ben bu film için Ankara'ya davet ettim" ifadelerini kullandı.

"YA YAPACAĞIZ YA YAPACAĞIZ"
1071 Malazgirt Bulvarı'nda olduğu gibi ODTÜ'nün yanından geçecek olan ikinci bulvara da karşı olan Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ni eleştiren Gökçek, "Ne yapsak karşılar… Şimdi yeni yapılacak olan Bilkent Şehir Hastanesi dolayısıyla Eskişehir Yolu civarında trafiğin sıkışacağını görüyoruz. Çünkü buraya tedavi için çok insan gelecek ve 2018 yılında da burasının açılacağı için yol yapmamız lazım. Bir kere 4 tarafı yol olacak. Fakat bunun bir takım bağlantıları olması lazım. Konya Yolu'na bir alternatif yapılacak ve aynı zamanda hemen hastanenin yanından geçecek bulvarı İncek'e bağlayacak bir yol ihtiyacı var. Bunun için en uygun yer ODTÜ'nün yan kısmından geçmektir. Biz bunu ODTÜ'ye teklif ettik. ODTÜ her zaman, her şeye karşı çıktığı için buna da karşı çıktı. Ama bizim başka çaremiz yok. Ya yapacağız ya yapacağız" dedi.

"MALAZGİRT'TEN GEÇMEYİN"
Mimarlar Odası'nın karşı çıktığı bulvarları kullanmaması gerektiğini ifade eden Gökçek, "1071 Malazgirt Bulvarı'na en çok karşı çıkan kendileriydi ama şimdi en çok kullanan kendileri oldu. Her şeyden önce Mimarlar Odası'nın bu yoldan geçmemesi lazım. Karşı çıktın, git dolaş hadi etraftan… ODTÜ'lüler hani karşıydınız? Bu odalar acayip yobazlar ve acayip bağnazlar… Takıntıları var" diye konuştu.'BU CANDAN HANGİ ODADA OTURUYOR?'
Çankaya Belediyesi'ndeki işine gitmeden maaş alan Tezcan Karakuş Candan'a da yüklenen Gökçek, "Kendisinin işe gitmediğini söyleyen herkese dava açtı. Herkes delillerini koydu, davayı kaybetti. Bizim meclis üyemiz var aynı zamanda benim Meclis Başkanvekilim Ali İhsan Ölmez Çankaya Belediye Başkanı'na, 'Sayın başkan bu Candan hangi odada oturuyor, hangi masada oturuyor' diye soruyor. Masası yok kadının… İşi gücü bunun siyaset yapmak. Siyaset yapacaksan bırak memurluğu. Onu da bırakmıyor" görüşünü belirtti. Ankapark'ın Nisan 2018'de açılacağını belirten Gökçek, İnanç Müzesi ve Kuzey Ankara'daki kongre ve kültür merkezi sayesinde kente bin milyon ziyaretçinin geleceğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN