Sokak denetimleri zehir tacirlerine

Ankara’da yapılan sokak denetimleri ve baskınlar kapsamında bir haftada 89 kişi hakkında işlem yapıldı, yüksek miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Sokak denetimleri zehir tacirlerine
BAŞKENTTE 30 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında zehir tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda 89 kişi hakkında işlem yapıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, belirledikleri adreslere baskın düzenleyerek cadde ve sokaklarda şüpheli kişiler üzerinde arama yaptı. Ekipler uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yapma suçundan 51 şüpheliye, kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu kullanmak suçundan 34 şahsa, diğer suçlardan da 4 şüpheli şahsa işlem yaptı.

33 TUTUKLAMA
Emniyet zehir tacirlerine darbe vurmaya devam ediyor. Her hafta düzenli olarak yapılan operasyonlarda uyuşturucu madde satıcıları büyük zarara uğruyor. Cadde ve sokaklarda yapılan denetimlerle evlere yapılan baskınlar sonucu Ankara'da narkotik ekipleri 3 bin 37 gr. esrar, 860 gr. eroin, 18 kök kenevir, 22 gr. kokain, 117 adet sentetik ecstasy hap, bin 685 gr. skunk, 4 metamfetamin, 2 adet hassas terazi, 5 adet tabanca, 5 adet şarjör, 52 adet tabanca fişeği,1 adet av tüfeği, 4 adet av tüfeği fişeği ile uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 5 bin 545 TL ele geçirildi. Haklarında işlem yapılan şahıslar adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 44'ü Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla salıverildi, 33'ü tutuklandı, 12'si adlî kontrolle serbest kaldı.
BİZE ULAŞIN